Volkswagen Golf jest najchętniej kradzionym samochodem. Analiza raportów policyjnych wykazała, że w okresie styczeń- wrzesień 2012r. ilość zarejestrowanych kradzieży tego pojazdu wyniosła 846. Rok 2011 był dla Golfa równie niełaskawy. Ilość zarejestrowanych kradzieży wynosiła 1116 i auto również znalazło się na podium najchętniej kradzionych pojazdów.

Golf cieszy się nie tylko powodzeniem wśród złodziei. Pojazd jest bardzo lubiany przez kierowców na całym Świecie. Koncern Volkswagena wyprodukował już siedem generacji nadwozia tego modelu, a niebawem, bo już w czerwcu na rynek wchodzi nowy i wyczekiwany Golf GTD.

Co zrobić by czuć się bezpiecznie i mieć frajdę z jazdy? Zadbanie o pełen bak paliwa to zdecydowanie za mało. Warto rozejrzeć się za dobrym ubezpieczeniem. Na rynku jest mnóstwo produktów ubezpieczeniowych, które obiecują wiele. Jak dobrać optymalny zakres ubezpieczenia? Warto skorzystać z pomocy doświadczonych agentów porównywarki ubezpieczeń rankomat.pl jest możliwe, ale bardzo czasochłonne. Warto skorzystać z pomocy doświadczonych agentów, którzy przenalizują oferty kilkunastu towarzystw i pomogą dokonać dobrego wyboru.

Podpowiemy co powinieneś wiedzieć, przed finalnym wybraniem oferty.

Masz samochód? Musisz wykupić OC
Czym kierować się przy wyborze ubezpieczenia OC? Tylko i wyłącznie ceną. Nielubiane przez kierowców ogólne warunki ubezpieczenia w przypadku polis OC to nic innego jak Ustawa. Jeśli zatem doszukujemy się różnic przy tego typu ubezpieczeniu, to warto zwrócić uwagę jedynie na produkty, które firmy dodają do OC często bezpłatnie.

Assistance nie tylko dla pojazdów awaryjnych
Niestety wielu kierowców na ubezpieczenie assistance reaguje słowami: „mój pojazd jest bezawaryjny”. Ubezpieczenie pomocy drogowej to znacznie więcej niż pomoc w razie awarii samochodu. Zazwyczaj w ramach assistance kierowcy mogą liczyć na auto zastępcze, zmianę ogumienia, a nawet pomoc tłumacza. Często jednak w ogólnych warunkach ubezpieczenia firmy wprowadzają zapis dotyczący minimalnej odległości od domu. Co to oznacza? Niestety do zdarzenia wymagającego pomocy dojdzie zbyt blisko miejsca zamieszkania, nie uzyskamy pomocy. Na ten zapis uczulamy najbardziej.

Ubezpieczenie autocasco. Czy cena jest najważniejsza?
O ile przy OC nie znajdziemy indywidualnych zapisów OWU różnicujących oferty o tyle przy autocasco czyha na nas wiele pułapek. Jeśli chcemy chronić pojazd w pełni, zadbajmy o wykupienie amortyzacji części oraz udziału własnego. Jeśli wybrana oferta zawiera zapisy dotyczące zachowanej amortyzacji części, udziału własnego bądź franszyzy redukcyjnej, to przy likwidacji szkody z AC konieczne okaże się dopłacenia do naprawy pojazdu.

Jeśli nie obawiasz się wypadku, możesz rozważyć ubezpieczenie pojazdu jedynie od kradzieży. Wiele firm ubezpieczeniowych przygotowało taki produkt, a składka za polisę autocasco kradzieżowego nie powinna nadwyrężyć Twojego budżetu domowego.

Ubezpieczenie Szyb
Polisy AC zazwyczaj zapewniają ochronę szyb pojazdu. Jednak firmy ubezpieczeniowe zachęcają do zakupu dodatkowego ubezpieczenia szyb. Produkt można często dokupić także do samego ubezpieczenia OC.
Należy jednak pamiętać, że ubezpieczenie szyb zawiera najczęściej udział własny dotyczący szyby czołowej.

Kogo chroni NNW?
NNW jest ubezpieczeniem zapewniającym wypłatę świadczenia w sytuacji kiedy kierowca, bądź pasażer pojazdu doznają trwałego uszczerbku na zdrowiu. Suma ubezpieczenia NNW jest ustalana podczas zawarcia umowy. Wysokość wypłaty świadczenia obliczana jest na podstawie specjalnych tabel, zawierających procentową wartość uszczerbku, dla różnego rodzaju uszkodzeń ciała.

Innymi, mniej popularnymi produktami oferowanymi przez firmy ubezpieczeniowej są: ubezpieczenie ochrony/informacji prawnej, ubezpieczenie od utraty pracy, a nawet kluczyków samochodowych.

Wysokość składki za polisę w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeń może być bardzo różna. Warto zatem przyjrzeć się różnego rodzaju ofertom. Pomocy w wyborze odpowiedniego ubezpieczenia możemy szukać chociażby na porównywarce ubezpieczeń samochodowych rankomat.pl. Nie zawsze drożej znaczy lepiej!