Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego w miejscowości Dębno, w powiecie leżajskim. Na ostrym zakręcie ciągnik siodłowy z przyczepą wpadł do rowu i częściowo zablokował ruch w tym miejscu. Funkcjonariusze wyznaczyli objazdy. Po kilku godzinach pojazd został usunięty, a ruch w obie strony przywrócony.
Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 13.30. Dyżurny leżajskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu w miejscowości Dębno. Patrol policji, który przyjechał na miejsce ustalił, że kierujący tirem jadąc w kierunku Leżajska na ostrym zakręcie stracił panowanie nad swoim pojazdem i ciągnik siodłowy wjechał do rowu niszcząc chodnik oraz ogrodzenie jednej z posesji. Pojazd częściowo zablokował drogę i policjanci podjęli decyzję o zorganizowaniu objazdu dla samochodów ciężarowych i osobowych.
Aby wyciągnąć pojazd ciężarowy z rowu konieczne było zaangażowanie ciężkiego sprzętu. Akcja usunięcia ciągnika z drogi trwała kilka godzin. O godz. 21. policjanci przywrócili płynność ruchu w tym miejscu.
ź: KPP Leżajsk