W Laszczynach powstaje boisko sportowe

  169
  0

  W Gminie Grodzisko Dolne boiska sportowe powstają jak grzyby po deszczu. Mamy Orliki w Grodzisku Dolnym i Górnym, boisko na stadionie Grodziszczanki, tzw. mały orlik w Chodaczowie. Obecnie powstaje kolejne boisko, tym razem w Laszczynach.

  Prowadzące od 2012 roku szkołę podstawową i przedszkole, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Laszczyny otrzymało dofinansowanie na budowę boiska sportowego o trawiastej nawierzchni. Dzięki temu mieszkańcy wsi będą mieć miejsce do czynnego uprawiania sportu i rekreacji.

  Z inicjatywy członków stowarzyszenia Gmina użyczyła 15-arową niezagospodarowaną działkę, na której powstanie miejsce do harców i sportu. Działka zlokalizowana jest w bezpośrednim sąsiedztwie Szkoły Podstawowej i Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Laszczynach.

  W ramach projektu wykonana zostanie nawierzchnia boiska. Teren wokół otoczy czterometrowe ogrodzenie. Zakupione zostaną bramki. Koszt budowy boiska to ponad 63,5 tys. zł. Znaczącą część kwoty udało się pozyskać od sponsorów, 5 tys. zł stanowi dotacja otrzymana z Urzędu Gminy, a 25 tys. otrzymano z PROW 2007-2013 w ramach działania Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów.

  Budowa boiska już się rozpoczęła. Zdjęto warstwę humusu, teren nawieziono i wyrównano oraz posiano trawę.

  ź: Grodzisko Dolne

  Poprzedni artykułW Hucisku oddano boisko
  Następny artykułRemontują gminny garaż