Strona główna Gmina Leżajsk W Muzeum Ziemi Leżajskiej otwarto wystawę „Kolorowe kartki w szarej rzeczywistości”

W Muzeum Ziemi Leżajskiej otwarto wystawę „Kolorowe kartki w szarej rzeczywistości”

213
0

Czasy, gdy prawie wszystkie towary były na kartki, a sklepowe półki świeciły pustkami już dawno minęły i miejmy nadzieję, że nigdy nie powrócą. Jednakże chcąc przypomnieć tamten trudny okres w historii naszego kraju i pokazać namiastkę tamtych realiów, Muzeum Ziemi Leżajskiej zorganizowało wystawę pt. „Karty aprowizacyjne żywnościowe 1976 – 1989”, której oficjalne otwarcie odbyło się 19 grudnia. Ekspozycja prezentuje zbiór wszystkich kart będących w obiegu w tym okresie. Poza kartami obejrzeć można fotografie oraz sprzęt radiowo-telewizyjny pochodzący z minionego wieku.

W otwarciu wystawy uczestniczyło wielu mieszkańców Leżajska i okolic, a przede wszystkim młodzież z Zespołu Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego oraz Zespołu Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Leżajsku. Ponadto w spotkaniu wziął udział Andrzej Szumilas, Prezes Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego Koła w Leżajsku wraz z członkami.

Kolekcja kart pochodzi ze zbiorów Wiesława Szalińskiego. Dodatkową niespodzianką dla wszystkich obecnych był poczęstunek charakterystycznym słodkim napojem – oranżadą. Zapraszamy wszystkich Państwa do odwiedzania powyższej wystawy, która prezentowana będzie w naszym Muzeum do 20 lutego 2017 r.

Cennik:
– młodzież do lat 18 – wstęp bezpłatny,
– dorośli – 2 zł.

Poprzedni artykułWSPÓLNE DZIAŁANIA POLICJANTÓW I CELNIKÓW
Następny artykułTRZY MIESIĄCE ARESZTU DLA SPRAWCÓW PRZEMOCY DOMOWEJ