Szczęśliwe  dla  kobiecej drużyny  z  OSP  Grodzisko Dolne i męskiej z OSP Laszczyny  okazało  się  boisko sportowe w Wólce Grodziskiej, na którym w niedzielę 21  sierpnia  br.  przeprowadzone zostały zawody sportowo  pożarnicze  szczebla gminnego. W sztafecie pożarniczej,  ćwiczeniu  bojowym  i  musztrze  rywalizowało 12 drużyn, w tym płeć piękna złożona z 4 drużyn kobiecych. Zacięte boje towarzyszyły wszystkim konkurencjom.  Biegali  zawodnicy, a wraz z nimi towarzyszący sprzęt w postaci hełmów, prądownic i węży.

W  nieco  innych  okolicznościach  przeprowadzono  tegoroczne rozgrywki. Tym razem  rolę  gospodarzy  pełniła jednostka z Wólki Grodziskiej,  zaś  miejscem  startów było  boisko  sportowe  przy Społecznej  Szkole  Podstawowej  w  Wólce  Grodziskiej.

Nad  prawidłowym  przebiegiem turnieju czuwali sędziowie  z  Komendy  Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Leżajska. Wśród drużyn kobiecych najlepsze czasy uzyskały druhny z Grodziska Dolnego i to one odebrały puchar za pierwsze miejsce.  Bardzo  dobrze  wypadły też gospodynie z Wólki Grodziskiej, które swoje starty zakończyły na drugim miejscu. Z trzecim wynikiem sklasyfikowane  zostały  zawodniczki  z  Grodziska  Dolnego „Miasta”. Ogromny potencjał i możliwości  zaprezentowały  zawodniczki drugiej drużyny z Grodziska  Dolnego  –  drużyny młodzieżowej, które wystartowały poza konkurencją. Gdyby ich czasy były klasyfikowane, zajęłyby bardzo dobre II miejsce, tuż za swoimi starszymi koleżankami z Grodziska Dolnego.

Z pierwszego miejsca wśród drużyn męskich, w tym roku cieszyła się jednostka z Laszczyn. Strażacy przyłożyli się do  startów  i  niesieni  dopingiem  kibiców  wyśrubowali czas o ponad sekundę lepszy od drugiej w klasyfikacji jednostki z Grodziska Dolnego. Z trzecim wynikiem zawody  ukończyła  OSP  ze  Zmysłówki. Podczas rozgrywek swoje 5 minut  mieli  także  najmłodsi miłośnicy pożarnictwa z OSP

Grodzisko Górne, którzy pod okiem  swoich  rodziców  za prezentowali  swój  pojazd  i wykonali ćwiczenia bojowe. Po oficjalnym ogłoszeniu wyników  przez  sędziego  głównego, odbyła się uroczystość  wręczenia okolicznościowych pucharów i dyplomów.

MH