W placówce ORW montują windę

  184
  0

  Od grudnia wychowankowie Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Laszczynach będą mogli korzystać z windy. W przekazanej stowarzyszeniu w zeszłym roku drugiej placówce montowana jest platforma dla niepełnosprawnych.

  Obiekt jest świeżo po remoncie. Ma pięknie urządzone i wyposażone sale, niemniej jednak dostęp do tych znajdujących się na piętrze (sala rehabilitacyjna, gabinet logopedyczny, psychologiczny oraz dwie sale do zajęć dydaktycznych) jest ograniczony. Podstawowym mankamentem są schody, które trzeba pokonywać.

  W chwili obecnej wychowankowie placówki transportowani są na piętro za pomocą schodołazu, który nie jest własnością ośrodka – jest wypożyczony z wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Leżajsku. Montaż windy rozwiąże ten problem i ułatwi swobodne przewożenie osób poruszających się na wózkach.

  Na zakup windy Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych w Grodzisku Dolnym otrzymało dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – ponad 40 tys. zł.

  ź: Grodzisko Dolne

   

   

  Poprzedni artykułNowa Sarzyna „Gminą Przyjazną Rowerzystom”
  Następny artykułPróba włamania do jednego z lokali w Leżajsku