Wielkie sprzątanie w gminie

  186
  74

  Początek wiosny to czas, kiedy w gminie robione są gruntowne porządki. Co roku, po zimie na światło dzienne wychodzi jak wiele jest do zrobienia. Z pewnością sprzątania można by uniknąć, wyrzucając śmieci po prostu tam, gdzie ich miejsce – do koszów i odpowiednich pojemników na śmieci.

  Tak wiele się mówi o czystym i zadbanym środowisku, z którego wszyscy chcemy korzystać. Niestety nie każdy rozumie znaczenie tych słów, o czym dobitnie świadczy nasze otoczenie.

  Dzisiejsza cywilizacja produkuje mnóstwo różnorakich opakowań i wyrobów, które z łatwością można posegregować i oddać do ponownego użycia. A co robią z tymi odpadami niektórzy mieszkańcy? Zamiast korzystać z koszy na śmieci – za wywóz których i tak płacą – odpady masowo lądują w przydrożnych rowach i lasach. Nasz krajobraz zwyczajnie straszy.

  Dlatego też dbając o wizerunek gminy od połowy kwietnia pracownicy robót publicznych porządkują wszystkie sołectwa, zbierając i wywożąc zalegające na poboczach i rowach śmieci.

  Również wielu właścicieli posesji rozpoczęło już wiosenne porządki. Pracy jest wiele, bo wszędzie nagromadziło się mnóstwo śmieci. Im szybciej jednak znikną, tym przyjemniej będzie nam spędzić w czystym otoczeniu pierwszy w tym roku długi majowy weekend.

  Przypominamy także o konieczności sprzątania miejsc niezamieszkałych i nieużytkowanych na co dzień. Puste place i ich otoczenie zwykle najdłużej straszą stosami śmieci.

  Czekając na słońce i zieleń apelujemy do Waszych sumień – uszanujmy pracę innych i dbajmy o nasze wspólne dobro i otoczenie. Czyste i zadbane środowisko to naprawdę opłacalna inwestycja.

  ź: Grodzisko Dolnesprzatanie_gmina

  Poprzedni artykułKominiarz czytał „na szczęście”
  Następny artykułTrwa zbiórka płyt eternitowych

  Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.