W dn. 22.09.2013 r w Parafii Chałupki Dębniańskie odbył się I Wielopokoleniowy Turniej Sportowy, mający na celu pokazanie dzieciom i młodzieży, że życie w trzeźwości jest ważne, potrzebne i możliwe. Organizatorem Turnieju był proboszcz ks. Jan Szczepaniak. Dużym zaangażowaniem przy organizacji wykazała się młodzież RAM-u oraz kierownik Biblioteki Publicznej Grażyna  Martyszko.

Podczas turnieju można było wziąć udział w grach zespołowych spośród uczestników utworzono 3 drużyny po 15 osób (dzieci, młodzież i dorośli), kapitanowie drużyn z wielką uwagą i roztropnością przydzielali zawodnikom zadania w poszczególnych konkurencjach. Najlepszą drużyną okazała się drużyna „Żołwi”, drugie miejsce zajęła drużyna „Mańkutów”, a trzecie miejsce „Ropuszki”. Drużyny otrzymały pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe. Każdy uczestnik turnieju w drodze losowania otrzymał nagrodę rzeczową. RAM-owcy dbali, aby nie brakowało napojów, częstowali rogalikami, cukierkami, każdy mógł zjeść kiełbaskę z grilla, wypić kubek gorącej herbaty.

Parafia składa podziękowanie pracownikom GOK Giedlarowa za nagłośnienie oraz Adamowi Chmurze za prowadzenie rozgrywek. Turniej finansowany był w ramach projektu „Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym”.
Do zobaczenia za rok..:)

ź: Gmina Leżajsk

 

SONY DSC