Strona główna Gmina Leżajsk Wierna Replika Całunu Turyńskiego Wystawiona w Leżajsku Podczas Wielkiego Postu

Wierna Replika Całunu Turyńskiego Wystawiona w Leżajsku Podczas Wielkiego Postu

1914
0

W Bazylice oo. Bernardynów w Leżajsku, w okresie Wielkiego Postu, wierni będą mieli niepowtarzalną okazję do głębokiej refleksji i modlitwy przed naturalnej wielkości repliką Całunu Turyńskiego. Tegoroczne nabożeństwa Gorzkich Żali poświęcone będą rozważaniom ran Chrystusowych, tak wyraźnie widocznych na tej niezwykłej relikwii, która od wieków fascynuje i budzi podziw.

Replika Całunu, wiernie odwzorowująca oryginał, została umieszczona przy ołtarzu Krzyża w nawie św. Franciszka. Tym samym, przez cały okres Wielkiego Postu, stanie się centralnym punktem dla wszystkich, którzy pragną pogłębić swoje duchowe przeżycia, uczestnicząc w nabożeństwach pasyjnych i kontemplując mękę, śmierć oraz zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

Całun Turyński, uważany przez wielu za najważniejszą relikwię chrześcijaństwa, jest dla wierzących nie tylko świadectwem męki Pańskiej, ale i materialnym potwierdzeniem słów zapisanych w Ewangelii. Według tradycji, to właśnie w ten kawałek lnu owinięto ciało Chrystusa po Jego śmierci na krzyżu. Ślady na tkaninie, odpowiadające ranom wymienionym w opisach ewangelicznych, są dla wiernych niezaprzeczalnym dowodem na ogrom cierpień, jakich doznał Jezus.

Dla św. Jana Pawła II, Całun był „szczególnym świadkiem Paschy”, który w unikalny sposób łączy Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa, stanowiąc dla wiernych źródło inspiracji i głębokiej duchowej refleksji.

Prezentowana w Leżajsku replika Całunu, wykonana w skali 1:1, pozwala wiernym na dokładne zapoznanie się z detalami oryginalnego płótna, którego wymiary to 436 cm długości i 110 cm szerokości. Jest to wyjątkowa okazja, aby z bliska przyjrzeć się dowodom męki Pańskiej i przez medytację nad ranami Chrystusa pogłębić swoje doświadczenie duchowe w tym szczególnym czasie Wielkiego Postu.

Poprzedni artykułKOLEJNY PROTEST ROLNIKÓW SPOWODUJE UTRUDNIENIA W RUCHU NA TERENIE POWIATU LEŻAJSKIEGO
Następny artykułMałżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser–Duda spotkała się w Belwederze z Zespołem Pieśni i Tańca „Wolany”.