Strona główna Gmina Leżajsk WIOSKA INDIAŃSKA W CHAŁUPKACH DĘBNIAŃSKICH

WIOSKA INDIAŃSKA W CHAŁUPKACH DĘBNIAŃSKICH

286
0

Od 26 czerwca do 29 czerwca Parafia przy współpracy z Biblioteką Publiczną w Chałupkach Dębniańskich zamieniła plac przy plebanii w „Wioskę Indiańską”. Uczestnicy zostali podzieleni na pięć plemion po 10 osób w każdym.

Członkowie plemienia wspólnie wybierali swoją nazwę. Wódz odznaczał się kolorowym pióropuszem a członkowie otrzymali indiańskie opaski. Uczestnicy zabawy wysłuchali fragmentu opowieści „W Indiańskiej Wiosce”, która wprowadziła ich w odległy kulturowo świat. Każdy mógł wziąć udział w grach i zabawach zespołowych. Największym powodzeniem cieszyła się zabawa w podchody „Zdobywanie skarbu ”W trakcie indiańskich zabaw nie mogło zabraknąć poczęstunku. Dzięki temu zachowano zwyczaj indiańskiej gościnności a dzieci miały siłę do dalszej zabawy. Fajki pokoju nie palono, bo i bez tego gestu zabawa odbywała się w zgodzie.

Zabawa w „Wiosce Indiańskiej” miała na celu zachęcanie do czytania poprzez formę zabawy w niecodziennych okolicznościach. Rozpalić ciekawość świata, zainteresować inną kulturą. Tematyka zabaw i zadań ma swoje źródło w literackiej rzeczywistości i odsyła do powieści przygodowych, które w naturalny sposób są bliskie dzieciom. Po zakończeniu zajęć można przyjść wypożyczyć książkę i głębiej poznać dzieje mieszkańców Dzikiego Zachodu lub zupełnie innych bohaterów. Tematyka jest drugorzędna, najważniejsza jest potrzeba czytania.

Zabawa w czasie wakacji w „Wiosce Indiańskiej „była możliwa dzięki dofinansowaniu z Urzędu Gminy Leżajsk z środków „Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym”.

 

Poprzedni artykułCzy to się opłaca?
Następny artykułZ Andrusem po Leżajsku