Strona główna Gmina Leżajsk Wirtualna pracownia chemiczna „Empiriusz” już działa w Giedlarowej

Wirtualna pracownia chemiczna „Empiriusz” już działa w Giedlarowej

335
0

W październiku bieżącego roku szkoła w Giedlarowej została szczęśliwym posiadaczem wirtualnej pracowni chemicznej „Empiriusz”, która daje niezwykłe możliwości nauki dla uczniów poprzez możliwość wejścia do wirtualnego chemicznego świata doświadczeń. Jak się okazało to „pomoc” naukowa, która uczy i fascynuje młodych ludzi światem naukowych możliwości.

W jaki sposób uczyć się efektywnie – to pytanie zadajemy sobie wszyscy, niezależnie od wieku. Okazuje się, że nauka, która daje najlepsze efekty, to taka którą możemy doświadczyć, zobaczyć, z którą możemy wejść w interakcję.
Empiriusz to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala w przyjazny, bezpieczny i ekonomiczny sposób realizować podstawę programową nauczania chemii w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

Przekazaniu pracowni, która została zasponsorowana przez lokalnych przedsiębiorców zaprzyjaźnionych z naszą szkołą, towarzyszyły ciekawe wydarzenia naukowe przygotowane przez uczniów. Mowa o prezentacji projektu STEAM, który został uroczyście zainaugurowany. Jednym z jego ciekawszych elementów była inspirująca „lekcja” z wykorzystaniem piramidy zdrowego żywienia czyli przełożenia wiedzy biologiczno – chemicznej na życie codzienne.

Cieszy również fakt, że świadkami tego naukowego wydarzenia byli zaproszeni goście, m.in. Małgorzata Dżugan – profesor Uniwersytetu Rzeszowskiego – kierownik Zakładu Chemii i Toksykologii Żywności oraz Patrycja Sowa dr. inż. Katedry Bioenergetyki, Analizy Żywności i Mikrobiologii, sponsorzy, wójt Gminy Leżajsk Krzysztof Sobejko oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

Bardzo się cieszę, że nasi uczniowie mogli w obecności profesjonalistów poznawać tajniki chemii i rozwijać swoje zainteresowania. W imieniu naszej szkolnej społeczności serdecznie dziękuję sponsorom i przyjaciołom naszej szkoły za finansowe i merytoryczne wsparcie działań edukacyjnych. 

Poprzedni artykułStarosta Leżajski oraz dyrektor SP ZOZ w Leżajsku zachęcają do zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi
Następny artykułLeżajski samolot…