Włamania do domów jednorodzinnych

  163
  0

  Mieszkanie, w którym zgromadzony jest dobytek wielu lat pracy, stanowi łakomy kąsek dla złodzieja, o czym w ostatnim czasie boleśnie przekonali się właściciele domów w Woli Zarczyckiej, którzy przebywali na przyjęciach weselnych.

  3 czerwca 2012r. mieszkanka Woli Zarczyckiej zawiadomiła o ujawnieniu włamania do swojego domu. Nieznany sprawca wykorzystując nieobecność domowników po wcześniejszym wywarzeniu drzwi balkonowych wszedł do środka mieszkania i po przeszukaniu pomieszczeń dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie 5 000 zł. oraz biżuterii ze złota i srebra. Łączna wartość strat wyniosła 10 000 zł.

  26 sierpnia 2012r. mieszkaniec Woli Zarczyckiej zawiadomił, że nieznany sprawca po uprzednim włamaniu do domu jednorodzinnego przez wybite okno wszedł do środka skąd dokonał kradzieży pieniędzy zebranych podczas ślubu w kwocie 60 000 zł. Włamanie dokonane zostało pod nieobecność domowników, którzy w tym czasie przebywali na przyjęciu weselnym.

  Komenda Powiatowa Policji w Leżajsku radzi, jak zminimalizować ryzyko włamania kradzieży w mieszkaniach lub naszych domach:

  • Przede wszystkim zastanów się, czy zrobiłeś wszystko, aby do minimum ograniczyć zagrożenie włamaniem do Twojego mieszkania.

  • Wyposaż drzwi do mieszkania w odpowiednie zamki posiadające atesty.

  • Dobrym zabezpieczeniem jest system alarmowy.

  • Nie zostawiaj kluczy w tzw.”dobrych schowkach” ( pod wycieraczką, za doniczką na oknie, za framugą drzwi) złodziej najpierw te miejsca przeszukuje zanim dokona włamania.

  • Unikaj przechowywania w domu znacznych kwot pieniędzy i wartościowej biżuterii. Takie „dobre schowki” jak szafa, doniczka z kwiatami, książka czy cukiernica są dobrze znane włamywaczom i są penetrowane przez nich w pierwszej kolejności.

  Powinieneś także wiedzieć, że aby być w pełni spokojnym o swoje mieszkanie i swoich najbliższych nie wystarczy nawet najlepsze zabezpieczenie techniczne.

  Dlatego też staraj się jak najlepiej poznać otoczenie, w którym mieszkasz.

  POZNAJ SWOJEGO SĄSIADA:

  Dobrze znający się sąsiedzi mogą skutecznie przeciwstawić się włamaniom, kradzieżom, rozbojom i chuligaństwu. Dlatego też porozmawiaj z Twoim sąsiadem o bezpieczeństwie w Waszym miejscu zamieszkania, ustalcie jak zachować „Sąsiedzką czujność”. Zachowując ją masz szansę mieszkać w bezpiecznym i przyjaznym otoczeniu, spokojnie wychodzić do pracy, wyjeżdżać na urlop, wychodzić na przyjęcia weselne mając pewność, że sąsiad dopilnuje twojego mieszkania, masz szansę odzyskać poczucie spokoju o swoich najbliższych i swoje mienie. (źródło- KGP Warszawa)

  Włamania do domów jednorodzinnych

  Poprzedni artykułRajd rowerowy 15 września 2012
  Następny artykułŚlubowanie nowo przyjętych policjantów