Strona główna Gmina Leżajsk Włamanie i kradzież alkoholu z jednego z leżajskich sklepów spożywczych

Włamanie i kradzież alkoholu z jednego z leżajskich sklepów spożywczych

1625
0

Kryminalni z Leżajska ustalili, a następnie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie i kradzież alkoholu z jednego z leżajskich sklepów spożywczych. Sprawca usłyszał zarzuty, przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia.

Policjanci leżajskiej komendy wykonywali czynności na miejscu kradzieży z włamaniem, do jednego ze sklepów spożywczych na ternie miasta. Do zdarzenia doszło w nocy 23 kwietnia 2022 r. Początkowo nieznany sprawca, przy użyciu kamienia wybił szybę w drzwiach wejściowych, a następnie dostał się do środka. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, jego łupem padło 8 butelek alkoholu, które zapakował do torby, a następnie tą samą drogą opuścił budynek i uciekł z miejsca zdarzenia. W toku prowadzonych czynności, policjanci z wydziału kryminalnego leżajskiej komendy ustalili tożsamość sprawcy. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec Leżajska. Mężczyzna został zatrzymany.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Skradziony towar został częściowo odzyskany. Za popełnione przestępstwo sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Poprzedni artykułOdsłonięto mural na cześć alianckich lotników
Następny artykułNajlepszy outfit do szkoły kupisz dzięki kodom rabatowym!