Strona główna Gmina Leżajsk Włamanie i kradzież alkoholu z jednego z leżajskich sklepów spożywczych

Włamanie i kradzież alkoholu z jednego z leżajskich sklepów spożywczych

1774
0

Kryminalni z Leżajska ustalili, a następnie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie i kradzież alkoholu z jednego z leżajskich sklepów spożywczych. Sprawca usłyszał zarzuty, przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia.

Policjanci leżajskiej komendy wykonywali czynności na miejscu kradzieży z włamaniem, do jednego ze sklepów spożywczych na ternie miasta. Do zdarzenia doszło w nocy 23 kwietnia 2022 r. Początkowo nieznany sprawca, przy użyciu kamienia wybił szybę w drzwiach wejściowych, a następnie dostał się do środka. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, jego łupem padło 8 butelek alkoholu, które zapakował do torby, a następnie tą samą drogą opuścił budynek i uciekł z miejsca zdarzenia. W toku prowadzonych czynności, policjanci z wydziału kryminalnego leżajskiej komendy ustalili tożsamość sprawcy. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec Leżajska. Mężczyzna został zatrzymany.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Skradziony towar został częściowo odzyskany. Za popełnione przestępstwo sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Poprzedni artykułOdsłonięto mural na cześć alianckich lotników
Następny artykułPociąg zderzył się z ciężarówką