Wkrótce przed leżajskim sądem stanie 25-letni mężczyzna. Młody człowiek odpowie za przestępstwo zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności. Został zatrzymany kilka godzin po włamaniu do jednej z podleżajskich firm budowlanych. Właściciel firmy wycenił straty na 90 tysięcy złotych.
W sobotę rano policjanci z leżajskiej komendy zostali powiadomieni o włamaniu, które miało miejsce w bazie jednej z podleżajskich firm budowlanych. Sprawca po sforsowaniu zabezpieczeń włamał się do pomieszczeń biurowych i magazynowych firmy skąd ukradł elektronarzędzia, sprzęt elektroniczny i dokonał uszkodzenia mienia. Łączna wartość strat to kwota 90 tysięcy złotych.
Natychmiast po zawiadomieniu policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, w trakcie których zabezpieczyli szereg śladów. Zbierano informacje, które w późniejszym czasie miały doprowadzić do przestępcy. Inni policjanci analizowali zebrane dane, próbując ograniczyć krąg podejrzewanych osób.
Wśród wytypowanych zwrócono uwagę na 25-letniego mieszkańca powiatu leżajskiego. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu popełnienia przestępstwa. Wczoraj prokurator zastosował względem 25-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.
Policjanci pracujący nad sprawą nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
ź: KPP Leżajsk