Policjanci zatrzymali po krótkim pościgu 24-letniego mieszkańca gminy Leżajsk, podejrzanego o kradzież z włamaniem do sklepu. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa. Został objęty policyjnym dozorem.

Policjanci Wydziału Prewencji i RD z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku w ostatnią niedzielę w trackie trwania akcji „Trzeźwa niedziela” otrzymali zgłoszenie o rozbitych szybach w jednym ze sklepów położonych na terenie gminy Leżajsk. Na miejscu okazało się, że doszło tam do włamania i kradzieży. Policjanci ruszyli w pościg za mężczyną, który odjeżdżał z okolic sklepu na rowerze, trzymając dużą reklamówką.

Funkcjonariusze zatrzymali uciekiniera, którym okazał się 24-letni mieszkaniec gminy Leżajsk. W reklamówcw miał kartony z papierosami różnych marek, zapalniczki i tabletki musujące, które skradł ze sklepu. Mężczyznę odsadzono w policyjnym areszcie, a przedmioty, które podsiadał przy sobie, zostały zabezpieczone.

Leżajscy śledczy przedstawili 24-latkowi zarzut kradzieży z włamaniem. Mężczyzna ukradł wyroby tytoniowe, alkoholowe, słodycze oraz inne przedmioty o łącznej wartości 3500 złotych. W trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa.

Wobec sprawcy Prokuratura Rejonowa w Leżajsku zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju.

tekst alternatywny