Włamywacze do sklepu ustaleni

  194
  0

  Policjanci z Leżajska zatrzymali czterech mężczyzn podejrzewanych o kradzież z włamaniem. Mężczyźni włamali się do sklepu w miejscowości Chałupki Dębniańskie. Skradli papierosy różnych marek oraz pieniądze o łącznej wartości 2000 złotych. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

  O włamaniu do sklepu policjanci zostali powiadomieni przez poszkodowaną w niedzielę. Po uprzednim obcięciu kłódek zabezpieczających drzwi wejściowe i wybiciu szyby nieznani sprawcy weszli do środka, skąd zabrali papierosy różnych marek oraz pieniądze. Poniesione straty właścicielka oszacowała na około 2000 złotych.

  Policjanci podjęli działania zmierzające do ustalenia sprawców. Wykonując czynności kryminalni z Leżajska ustalili, że sprawcami tego czynu są czterej młodzi mieszkańcy powiatu leżajskiego w wieku od 17 do 20 lat.

  Już podczas wstępnych rozmów przyznali się do winy. Przestępstwa dopuścili się w nocy z soboty na niedzielę. W pobliże miejsca włamania podjechali samochodem należącym do ojca jednego ze sprawców. Skradzionymi papierosami, oraz pieniędzmi podzielili się między sobą. Przesłuchani mężczyźni po przedstawieniu zarzutów przyznali się do winy wyjaśniając, że część skradzionych papierosów sprzedali, część już sami wypalili, a pieniądze wydali w sklepie. Podejrzani przyznali się także do innych włamań i kradzieży, do których doszło w lutym tego roku.

  Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Posterunek Policji w Grodzisku Dolnym.

  Kradzież Grodzisko Dolne

  ź: KPP Leżajsk

  Poprzedni artykułOgłoszenie Wójta Gminy Grodzisko Dolne
  Następny artykułBędzie taniej i ekologiczniej