Wolisz kupić ubezpieczenie OC za 640 zł czy za 1040 zł?

  292
  0

  Różnica w składkach za ubezpieczenie komunikacyjne OC wynosi średnio 260%. Oznacza to, że gdy szczęśliwy kierowca kupuje OC za 400 zł, pechowiec może trafić na takie za 1040 zł. Różnica w tym przypadku wynosi 640 zł – dla niektórych równowartość ubezpieczenia na kolejny rok! Co zrobić, żeby nie przepłacać za ubezpieczenia?

  Ubezpieczenie OC jest na tyle charakterystyczną polisą, że jej zakres jest ustalony ustawowo. Czy wiecie co to oznacza? To, że każda firma ubezpieczeniowa oferuje dokładnie takie samo OC, gwarantując takie same sumy gwarancyjne za wyrządzone przez ubezpieczonego szkody (2,5 mln euro za szkody na osobach i 500 tys. euro za szkody w mieniu).

  Polisa OC ma zakres ustalony ustawowo, co oznacza że zawsze warto wybierać ofertę najtańszą. Owszem przy zakupie tego ubezpieczenia, zdarzają się propozycje darmowych dodatków, na które warto zwrócić uwagę, np. Assistance. Tak czy inaczej, extra Assistance nie jest warte dopłacenia kilkuset złotych do OC

  Co zrobić, aby kupić OC najtańsze na rynku i nie stracić przy tym kilku dni na weryfikację ofert kilkunastu ubezpieczycieli?

  Porównać możliwie największą liczbę ofert w możliwie zautomatyzowany sposób. Jeśli więc jesteś nowoczesnym Klientem, znane Ci są internetowe bezpłatne narzędzia, jak porównywarki ubezpieczeń, które umożliwiają porównanie składki za ubezpieczenia samochodowe w kilkunastu firmach ubezpieczeniowych. Jeśli jednak jesteś tradycjonalistą i wolisz kupować tak poważne produkty jak polisy ubezpieczeniowe face to face, poproś o pomoc multiagenta ubezpieczeniowego, który również dysponuje ofertami kilku towarzystw ubezpieczeniowych.

  Oszczędności, jakie mogą poczynić polscy kierowcy na porównywaniu ubezpieczeń są nie do podważenia. Jak podaje serwis ipolisa.pl – możliwa oszczędność kierowców wykonujących porównanie ofert ubezpieczeń OC i AC, wynosi aż 7,7 mln zł miesięcznie! Od kilkunastu do kilkudziesięciu procent na jednej polisie.

  Jeśli więc przychodzi do zakupu polisy OC radzimy – szukaj najtańszego! Jeżeli zamierzasz kupić autocasco, zwróć uwagę na zakres polisy, dopasuj go do swoich potrzeb, nie przepłacaj za niepotrzebną ochronę, ale też nie oszczędzaj, gdyż często zbyt ubogie AC nie zaspokaja podstawowych potrzeb Ubezpieczonego.

  Poprzedni artykułWystawa oleodruków i płaskorzeźb w OK w Chałupkach Dębniańskich
  Następny artykułRaport – Produkty dla niemowląt