Strona główna Gmina Leżajsk WSPÓLNE DZIAŁANIA POLICJANTÓW I CELNIKÓW

WSPÓLNE DZIAŁANIA POLICJANTÓW I CELNIKÓW

180
0

W ubiegły poniedziałek sukcesem zakończyły się wspólne działania policjantów z Grodziska Dolnego, Leżajska i funkcjonariusza Urzędu Celnego w Przemyślu Grupy Mobilnej w Rzeszowie. U dwóch mieszkańców powiatu leżajskiego zatrzymali i zabezpieczyli 871 paczek papierosów i 3,5 litra alkoholu. Zarówno papierosy, jaki i alkohol nie posiadały polskich znaków akcyzy skarbowej.

Działania poprzedziło uzyskanie przez policjantów informacji, z których wynikało, że 67 i 46-letni mieszkańcy gminy Grodzisko Dolne posiadają w miejscu zamieszkania wyroby tytoniowe i alkohol bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

W trakcie przeszukania domów obu mężczyzn, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 871 paczek papierów i 3,5 litra alkoholu, które nie posiadały polskich znaków skarbowych akcyzy. Podczas działania policjantom pomagał specjalnie wyszkolony pies służbowy z urzędu celnego do wykrywania tytoniu. Gdyby nielegalny towar trafił na rynek naraziłyby Skarb Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego na kwotę ponad 14 tys. złotych.

Sprawa ma charakter rozwojowy, obaj mężczyźni w najbliższym czasie usłyszą zarzuty z kodeksu karno skarbowego

ź: KPP Leżajsk

Poprzedni artykułNowy pawilon diagnostyczno-zabiegowegy
Następny artykułW Muzeum Ziemi Leżajskiej otwarto wystawę „Kolorowe kartki w szarej rzeczywistości”