Mało kto pamięta, że pierwszą polską dobranocką emitowaną w telewizji był program „Jacek i Agatka”, czyli przygody dwóch pacynek, które nie tylko bawiły, ale również uczyły najmłodszych widzów. Dziś po tej bajce pozostały nie tylko wspomnienia, ale i nazwa.

„Jacek i Agatka” to także nazwa sklepu znajdującego się przy Placu Targowym w Leżajsku. Pomimo dużych rozmiarów, sklep jest bardzo przytulny. Odpowiednio dobrane kolory ścian sprawiają, że przypomina nieco dziecinny pokój z ogromną liczbą zabawek i wieloma innymi przedmiotami towarzyszącymi dziecku od dnia narodzin.

Pomysłodawczynią i właścicielką sklepu jest Ewa Szenborn, prywatnie mama dwójki dzieci w wieku 3 i 8 lat. – Doskonale pamiętam, jak sama musiałam zatroszczyć się o wyprawkę dla dzieci, a potem kupować kolejne produkty. Problem polegał na tym, że w Leżajsku brakowało odpowiedniego sklepu, stąd nie raz musiałam jeździć do Rzeszowa – wspomina. Tak właśnie zrodził się pomysł, by w centrum miasta otworzyć sklep, w którym rodzic znajdzie wszystko, co niezbędne dla noworodka, niemowlaka czy nieco starszego dziecka.

Można tu znaleźć łóżeczka drewniane i turystyczne, z szufladami i bez, malowane i niemalowane. Różne typy materaców, wanienki, pościele, foteliki i oczywiście wózki. Nie brakuje kosmetyków, termometrów, pieluszek, smoczków i butelek, kocyków, ręczników i wielu innych przedmiotów potrzebnych do skompletowania pełnej wyprawki dla dziecka. Jest także stoisko z ciuszkami, głównie zimowymi, jak kombinezony, czapki, szaliki, rękawiczki i sweterki. Przed świętami w sklepie widać większe zainteresowanie zabawkami, zwłaszcza edukacyjnymi oraz pluszakami. Sporo osób pyta o podgrzewacze i sterylizatory butelek, elektroniczne nianie.

Największymi atutami „Jacka i Agatki” są bogaty asortyment, lokalizacja, bardzo miła i fachowa obsługa, a przede wszystkim jakość produktów. – Stawiamy na sprawdzone marki, produkty muszą być przede wszystkim funkcjonale i trwałe. Zapraszam rodziców do odwiedzenia naszego sklepu, chętnie pomożemy znaleźć dla dziecka wszystko to, co niezbędne do codziennej opieki i prawidłowego rozwoju – zapewnia Ewa Szenborn.

Jacek i Agatka
Leżajsk, Plac Targowy 2
(k. Urzędu Skarbowego)
tel. 695 240 260

„Jacek i Agtaka” to sklep, w którym rodzic znajdzie wszystko, co niezbędne dla noworodka, niemowlaka czy nieco starszego dziecka.