Policjanci z wydziału kryminalnego ustalili i zatrzymali 40-letnią mieszkankę powiatu leżajskiego, która uszkodziła 36 samochodów. Okazało się, że kobieta po kłótni z ojcem, wyszła z domu i idąc ulicami Leżajska rysowała ostrymi nożyczkami napotkane pojazdy.

Po minionym weekendzie do leżajskiej komendy zaczęli przychodzić mieszkańcy miasta, zgłaszając uszkodzenia swoich samochodów. Nieznany wówczas sprawca, w nocy z 19 na 20 marca, prawdopodobnie ostrym narzędziem, porysował karoserie kilkunastu aut. Pracujący nad tą sprawą policjanci wydziału kryminalnego ustalili, że za uszkodzenia pojazdów odpowiedzialna jest 40-letnia mieszkanka naszego powiatu. Funkcjonariusze zatrzymali ją. W jej mieszkaniu zabezpieczyli ostre nożyczki, którymi rysowała samochody.

Kobieta usłyszała już pierwsze zarzuty umyślnego uszkodzenia cudzego mienia. Przyznała się i złożyła wyjaśnienia, z których wynika, że po kłótni z ojcem, zabrała nożyczki i wyszła z domu. Była zdenerwowana i chciała zemścić się na ojcu, dlatego porysowała samochody.

Podejrzana wskazała policjantom część uszkodzonych aut. Funkcjonariusze dotychczas ustalili, że uszkodziła 36 pojazdów. Nie jest wykluczone, że liczba ta może się jeszcze zwiększyć, gdyż do komendy zgłaszają się kolejni właściciele, których mienie zostało uszkodzone.

Sprawa ma charakter rozwojowy, podejrzana w najbliższym czasie usłyszy kolejne zarzuty. Grozi jej kara pozbawienia wolności do 5 lat.

ź: KPP Leżajsk

tekst alternatywny