Policjanci z Komendy w Leżajsku pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w Wierzawicach koło Leżajska. Ranny w zdarzeniu 37-letni rowerzysta przebywa w szpitalu. Policjanci zbadali stan trzeźwości uczestników wypadku, rowerzysta miał blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Do wypadku doszło wczoraj tuż po godz. 19 w Wierzawicach koło Leżajska. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący rowerem 37-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego jadąc chodnikiem dla pieszych nagle zmienił kierunek jazdy i wjechał na jezdnie wprost pod jadącego drogą krajową dostawczego forda. W wyniku zderzenia pojazdów ranny został kierujący jednośladem, który został przewieziony do szpitala.
Policjanci zbadali stan trzeźwości uczestników wypadku. 40-latni kierowca dostawczego forda był trzeźwy, natomiast badanie alkomatem rowerzysty wykazało blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.
Policjanci z Leżajska wyjaśniają okoliczności wypadku.
Apelujemy do kierowców o szczególną ostrożność oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania na drodze. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo zależy nie tylko od naszych umiejętności, jako kierowcy, ale również od zachowania pozostałych użytkowników dróg.  Pamiętajmy również, by w przypadku zauważenia niepokojącego zachowania innych uczestników ruchu drogowego być czujnym i alarmować Policję. Niestety wciąż odnotowujemy wielu nietrzeźwych kierowców, którzy pomimo zagrożenia, jakie stwarzają oraz konsekwencji karnych prowadzą pojazd pod wpływem alkoholu. Będąc świadkiem takiego zachowania, nie bądźmy obojętni, nasza reakcja może ocalić czyjeś życie.
ź: KPP Leżajsk