Wystawa fotograficzna…

  176
  0

  Od 5 do 18 grudnia w Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku będzie można obejrzeć wystawę fotograficzną „50 lat na połoninach – Grupa Bieszczadzka GOPR 1961—2011″.

  Wystawa powstała z inspiracji ratowników: Roberta Kołodziejczyka i Jana Jabłkowskiego. Autorami zdjęć są sami ratownicy. Zdjęcia pochodzą z różnych okresów i stanowią zapis prawdziwych akcji oraz szkoleń – czyli tego, czym na co dzień zajmują się ratownicy w ramach służby górskiej. W połączeniu z wystawą odbędzie się promocja monografii autorstwa Jana Jarosińskiego pt. „Błękitny krzyż na Połoninach. Monografia Grupy Bieszczadzkiej GOPR 1961-2011”.

  Jest to opracowanie wzbogacone dużą ilością zdjęć w którym autor wnikliwie opisuje przebieg służby ratowników, którzy z narażeniem życia niosą pomoc zagubionym w górach. Mottem monografii są słowa przyrzeczenia ratowniczego: „(…) na każde wezwanie (…) udam się w góry celem niesienia pomocy ludziom”. Wspomnienia samego autora oraz jego kolegów z GOPR-u układają się w ciekawą opowieść o życiu i pracy ratowników.

  Otwarcie wystawy połączone ze spotkaniem autorskim Jana Jarosińskiego odbędzie się 5 grudnia o godz. 17.00 w sala kameralnej Miejskiego Centrum Kultury w Leżajsku.

  Ź: UG Leżajsk

  Poprzedni artykuł„Czerwone Gitary” i Grupa Wokalna „Meritum”
  Następny artykułPomóżmy osobom bezdomnym i potrzebującym pomocy