Strona główna Bez kategorii Wystawa „Leżajsk – kapsuła czasu”

Wystawa „Leżajsk – kapsuła czasu”

275
0

Muzeum Ziemi Leżajskiej wspólnie z Pawłem Banachem oraz Anną Wróbel podjęło inicjatywę stworzenia wystawy pt. „Leżajsk – kapsuła czasu”. Całość składa się z dwóch elementów- pierwszy z nich eksponowany będzie na zewnątrz w postaci wielkoformatowych zdjęć. Wystawa wewnątrz budynku będzie składać się z odtworzonych fotografii Leżajska z lat 60-80. Zdjęcia umieszczone w aluramach zawierać będą oprócz starych panoram Leżajska współczesne fotografie robione z tej samej perspektywy, co da odwzorowanie zmiany miasta na przestrzeni dziejów.

O Autorach wystawy:

„Fotografią zajmujemy się od kilku lat, lecz koncept bloga fotograficznego ‘Panda-Studio’ narodził się niespełna rok temu. Bardzo zainteresowaliśmy się malowniczymi zakątkami naszego miasta Leżajska, lecz nurtowało nas jedno : jak tu było nim się pojawiliśmy.
Z odpowiedzią przyszedł mój tato (Roman Banach) który uświadomił nas, że posiada setki metrów klisz, które ukazują Leżajsk z lat 70,80. Przedstawiają proces budowy osiedli, oraz życie i obyczaje mieszkańców. Na kliszach widnieje także wiele zdjęć na których zobaczyć można miejsca trudne do rozpoznania w tym XXI wieku. A więc stało się i rozpoczęliśmy żmudny i długotrwały proces cyfryzacji odbitek. Począwszy od dziesiątek godzin spędzonych na skanowaniu negatywów, aż po eksportowanie ich do programu służącemu obróbce zdjęć. Odwracanie barw negatywu, barwienie, oraz zapisywanie finalnego zdjęcia. Niektóre kadry wzbogaciliśmy o aktualne zdjęcia, które dokładnie ukazują zmiany. Całe przedsięwzięcie pożera masę roboczo-godzin, lecz udało nam się to pogodzić z nauką, w wyniku czego możecie podziwiać tę wystawę.”

Informacja o terminie otwarcia wystawy ukaże się na stronie www.muzeum-lezajsk.pl

 

 

Poprzedni artykułUgodził nożem własnego syna
Następny artykułZabawkarstwo leżajskie