XIII EDYCJA BIEGU EKOLOGICZNEGO

  174
  0

  Pod koniec września w Zespole Szkół w Piskorowicach odbyła się XIII Edycja Ekologicznego Biegu Patrolowego o Puchar Wójta Gminy Leżajsk pod hasłem „Pomagamy, bo chcemy”. Celem imprezy było promowanie idei wolontariatu, wzmacnianie więzi międzyludzkich oraz uświadomienie dbałości o otaczający nas świat.

  W biegu udział wzięło 10 patroli: z Brzózy Królewskiej, Dębna, Giedlarowej, Piskorowic, Przemyśla, Starego Miasta i Wierzawic. Na początku dyrektor Barbara Gajewska przywitała przybyłych na XIII Edycję Biegu Ekologicznego gości, wśród których znalazła się delegacja z Ukrainy, na czele której stał burmistrz miasta Pyriatyn. Wśród gości znaleźli się także przedstawiciele gminy Leżajsk, Jacek Brzuszko z Nadleśnictwa Leżajsk oraz Zofia Zasońska przedstawiciel NZOZ MEDYK. Pierwszy etap składał się z prezentacji tematycznych plakatów wykonanych przez drużyny. W jury oceniającym plakat zasiedli: dyrektor GOK Giedlarowa – Marek Krauz, sołtys Piskorowic – Aleksander Dudek i Grzegorz Leboda. Podczas pokonywania trasy na zespoły czekało pięć punktów kontrolnych: policyjny, strażacki, medyczny, ekologiczny oraz przedstawicieli Szkolnego Koła Wolontariatu ZS w Piskorowicach, na których pytania zadawali nauczyciele gimnazjum oraz przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku – nadkomisarz Adam Kopacz, kierownik Posterunku Policji w Kuryłówce – asp. sztab. Stanisław Szpila, przedstawiciel Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Leżajsku asp. sztab. Janusz Kulpa, przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej z Piskorowic: Andrzej Majder, Szymon Pucyło, Grzegorz Siry.

  Po ukończeniu biegu na uczniów, dzięki uprzejmości Edwarda Bartmana, prezesa Koła Łowieckiego „Bażant”, czekała gorąca herbata, pieczone kiełbaski i grochówka. Tam również odbyła się ostatnia część biegu, czyli śpiewanie przez każdą drużynę wcześniej przygotowanej piosenki.
  W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce wywalczyło gimnazjum z Brzózy Królewskiej, drugie i trzecie miejsce zajęli uczniowie Gimnazjum w Piskorowicach II i III klasa. Nagrody oraz puchary ufundowane zostały przez Wójta Gminy Leżajsk Krzysztofa Sobejkę.

  Impreza nie mogłaby się odbyć, gdyby nie sponsorzy, którzy wspomogli realizację całego przedsięwzięcia. XIII Edycji Ekologicznego Biegu Patrolowego wsparli: Koło Łowieckie „Bażant”, UKS Piskorz, Hurtownia „Czapla” Władysława Czapli, Spółka Stare Miasto – Park, Piekarnia Rudnik. Wspaniała atmosfera i mnóstwo zabawy sprawiło, że z pewnością ten dzień długo pozostanie wszystkim w pamięci. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnego Biegu Ekologicznego, szkoda, że jest tylko raz do roku.

  ź: UG LEŻAJSK

  Poprzedni artykuł100 LETNIA MIESZKANKA GMINY
  Następny artykułPoszukiwany miał przy sobie marihuanę