Jak każdego roku, 8 września w Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w leżajskim klasztorze OO Bernardynów odbyły się obchody XIV Pielgrzymki Służb Mundurowych. Uroczystości rozpoczęły się od przemarszu pocztów sztandarowych i kompanii honorowych na dziedziniec sanktuarium.

W tym roku w uroczystej mszy świętej uczestniczyli przedstawiciele 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Izby Celnej w Przemysłu, Straży Ochrony Kolei, Jednostki Strzeleckiej z Leżajska oraz podkarpackiej Policji pod przewodnictwem nadinspektora Zdzisława Stopczyka.

Mszę celebrował ksiądz arcybiskup Stanisław Wielgus w obecności kompanii honorowych wymienionych służb oraz pocztów sztandarowych instytucji z terenu powiatu leżajskiego. W uroczystościach wzięli udział parlamentarzyści, przedstawiciele władz gminnych, miejskich i powiatowych. Oprawę muzyczną zapewniła Wojskowa Orkiestra Garnizonowa z Rzeszowa.

ź: KPP Leżajsk

Pielgrzymka Policja