W Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku, odbyła się XXI Pielgrzymka Służb Mundurowych Województwa Podkarpackiego połączona z XXI Dożynkami Powiatowymi. Funkcjonariuszy garnizonu podkarpackiego reprezentował Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie mł. insp. Stanisław Sekuła i Komendant Powiatowy Policji w Leżajsku mł. insp. Zenonem Wierzchowskim.

Wczoraj po raz dwudziesty pierwszy, mundurowi z Podkarpacia wspólnie z rolnikami powiatu leżajskiego przybyli do Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku. Wśród pielgrzymów nie mogło zabraknąć policjantów na czele z Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie mł. insp. Stanisławem Sekułą i Komendantem Powiatowym Policji w Leżajsku mł. insp. Zenonem Wierzchowskim.

W tym roku pielgrzymka ze względu na pandemię koronowirusa przebiegała w zmienionej, okrojonej formule. Na miejscu zbiórki, na ulicy Leśnej w Leżajsku wyjątkowo zameldowały się tylko poczty sztandarowe reprezentujące służby mundurowe z województwa podkarpackiego. Policję reprezentował poczet sztandarowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie i Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku.

Uroczystej Eucharystii sprawowanej w intencji służb mundurowych i rolników przewodniczył jego ekscelencja ksiądz biskup Krzysztof Chudzio. W imieniu wszystkich służb mundurowych podziękowania księdzu biskupowi za modlitwę złożył Starosta Leżajski Marek Śliż. Oprawę muzyczną nabożeństwa zapewniła orkiestra Wojska Polskiego z Rzeszowa.

Słowa wdzięczności i uznania dla służb mundurowych i rolników skierowali do zebranych Starosta Leżajski Marek Śliż i kustosz leżajskiego sanktuarium O. Klaudiusz Baran OFM.

Odczytano także okolicznościowe listy od wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart i od Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla.

ź: KPP Leżajsk