Z kolędą u strażaków

  186
  0

  W sobotę 5 stycznia w Społecznej Szkole Podstawowej w Wólce Grodziskiej odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Grodzisko Dolne. Gospodarzem tegorocznego spotkania była jednostka OSP z Wólki Grodziskiej.

  Spotkanie opłatkowe poprzedziła uroczysta msza święta z udziałem grodziskiej Orkiestry Dętej, druhów strażaków i zaproszonych gości, którą odprawił ks. Stanisław Kulikowski – proboszcz parafii Wólka Grodziska.

  Pozostając w duchu świątecznej atmosfery, licznie przybyli druhowie strażacy wraz z delegacjami z 9-ciu jednostek OSP oraz zaproszeni goście przełamali się opłatkiem.

  W trakcie spotkania goście skierowali do zebranych słowa podziękowania. Za dotychczasową współpracę, zaangażowanie i poświęcenie strażaków dziękował m.in. Komendant Powiatowy PSP w Leżajsku – bryg. Bogdan Kołcz. Na ręce druha Włodzimierza Majkuta – Prezesa Zarządu Gminego RP w Grodzisku Dolnym przekazał strażackie odznaczenia. Ich wręczenie nastąpi w terminie późniejszym. Kończąc swoją wypowiedź Komendant poinformował, że istnieje duża szansa na kolejny samochód dla grodziskiej straży.

  Noworoczne życzenia do zebranych skierował także Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP w Leżajsku – Józef Golec oraz Sekretarz Gminy – Grzegorz Potaczała.

  Radość z możliwości wspólnego kolędowania trwała długo. Przy suto zastawionych stołach przygotowanych przez społeczność Wólki Grodziskiej strażacy w rodzinnej atmosferze miło spędzili czas.

  Oprawę muzyczną spotkania zapewniła Orkiestra Dęta pod batutą Jakuba Magonia.

  Należy zwrócić uwagę, że organizowany przez grodziską brać strażacką opłatek, jest jedyną tego typu formą spotkań między strażakami na terenie całego Powiatu Leżajskiego.

  ź: Grodzisko Dolne

   

   

  Poprzedni artykułMały wielki bohater – Pomóż Michałowi!
  Następny artykułKolejne auto dla ŚDS