Zabawki mogą uczyć

  160
  0

  ŹRÓDŁO: GAZETA LOKALNA GŁOS LEŻAJSKA. Za kilka tygodni dzieci będą miały swoje święto. Rodzice będą szukać odpowiedzi na pytanie, jaki prezent warto zakupić z tej okazji. 1 czerwca to przecież wyjątkowy dzień. Szczególnie wtedy dorośli myślą o rozpieszczaniu swoich pociech. Spełnianie marzeń dziecka to sprawdzony sposób na okazywanie uczuć.

  Przy wyborze prezentu przede wszystkim zwróćmy uwagę na wiek i zainteresowania naszych maluchów. Bezmyślne byłoby opieranie się na promowanych w reklamach zabawek. Czasami lepsza byłaby wycieczka do kina, teatru, zoo lub wesołego miasteczka. Jednak jeśli chcielibyśmy, by dziecko otrzymało upominek, podarujmy zabawkę edukacyjną.

  Eksperci pozytywnie wypowiadają się na temat zabawek, które uczą – Dzięki nim dziecko rozwija wyobraźnię, doświadcza nowych bodźców i przygotowuje się do życia w grupie. U najmłodszych odpowiednio dobrana zabawka ma przede wszystkim stymulować zmysły. Pamiętajmy jednak, że zabawka ma przede wszystkim sprawiać radość naszemu dziecku – mówi Paulina Nowak z leżajskiej „Bajkolandii”.

  Czy robimy dziecku krzywdę kupując zabawki takie jak nowoczesne żołnierzyki? Nie. Nie możemy zakładać, że wszystkie reklamowane zabawki są złe. Każdy wiek rządzi się swoimi regułami. Żołnierzyki czy zwierzątka pozwalają na mobilizowanie małego dziecka do tworzenia historii. Klocki i puzzle są idealnym prezentem dla najmłodszych dzieci. Uczniowie szkół podstawowych powinni ucieszyć się z zabawek zgodnych z ich zainteresowaniami. Chłopiec, który lubi pociągi, nie tylko może otrzymać ciuchcię w prezencie, ale i przejażdżkę kolejką wąskotorową. Dziewczynki zaś zadowolą upominki w postaci replik urządzeń domowych, bądź maszyna do robienia biżuterii.

  Nie ważne czy prezent kosztuje 10 czy 100 zł, najważniejsze jest poświęcenie uwagi tym małym istotkom. Dziecko czasami lepiej od nas wie, co jest mu potrzebne. Może samo zaskoczy swych rodziców pomysłem na własny prezent. Spróbujcie zapytać…

  ANNA KIELAR

   

  Poprzedni artykułPowiatowe Obchody Dnia Strażaka
  Następny artykułNa ludowo