Zagrożenie wścieklizną

  143
  0

  W związku z potwierdzonym zachorowaniem na wściekliznę zwierzęcia leśnego – kuny Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Leżajsku zwraca się do mieszkańców powiatu leżajskiego o zachowanie ostrożności w kontaktach z nieznanymi zwierzętami.

  Wścieklizna jest chorobą śmiertelną. Zakażenie następuje przez kontakt ze śliną chorego zwierzęcia. W związku z powyższym zaleca się:

  Unikanie kontaktu z nieznanymi lub dzikimi zwierzętami, w szczególności tymi, które zachowują się nietypowo – np. nie uciekają przed człowiekiem,

  Po stwierdzeniu obecności tego typu zwierzęcia w okolicy obejścia zaleca się sprawdzenie czy zwierzęta domowe nie zostały pokąsane. Czynność tę należy wykonywać w rękawicach ochronnych. W każdym przypadku podejrzenia pokąsania zwierzęcia domowego należy skontaktować się z lekarzem weterynarii,

  Jeżeli nastąpi kontakt z pogryzionym, nieznanym lub dzikim zwierzęciem: pokąsanie, zetknięcie jego śliny ze skórą człowieka należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza zawiadamiając go o tym fakcie.

  ź: Grodzisko Dolne

  Poprzedni artykułŚlubowanie nowo przyjętych policjantów
  Następny artykułZawody Sportowo-Pożarnicze OSP Gminy Grodzisko Dolne