Zakończono inwestycję za ponad 5 milionów!

  198
  0

  Ten budynek szpeci nasze miasto, przecież to ruina – takie komentarze można było usłyszeć każdego dnia spacerując pod stacją PKP. Już dawno mieszkańcy Leżajska zwracali uwagę na to, iż wiekowy już dworzec PKP zasługuje na remont. Dzięki środkom finansowym z budżetu państwa, oraz PKP S.A było to możliwe i od razu po przygotowaniu odpowiedniej dokumentacji rozpoczęto prace nad odnowieniem budynku.

  Prace rozpoczęto od skuwania starych najbardziej zniszczonych elementów elewacji, dokonując tym samym odkrywek w warstwach tynku i farb malarskich na potrzeby konserwatora zabytków. Równolegle zostały rozpoczęte prace związane z montażem izolacji podpiwniczenia oraz podbijaniem ścian nośnych budynku.

  Na przylegającym do dworca terenie wykarczowano chaszcze i rozpoczęto rozbiórki stojących kiosków – w tym miejscu powstanie rozległy parking obsługujący nie tylko klientów kolei, ale i pasażerów korzystających z komunikacji autobusowej. Wykonawca inwestycji w tym roku przeprowadził wyburzenie ścian działowych wewnątrz obiektu i przystąpił do wymiany poszycia dachowego.

  Do budynku wrócą kasy biletowe których przeniesienie do kontenerów zastępczych było niezbędne. W budynku dworca ulokowane zostaną punkty usługowe i handlowe, pomieszczenia PKP Cargo, a także publiczna biblioteka i siedziba straży miejskiej. Obiekt oddany będzie do użytku końcem czerwca 2012 roku łączna wartość inwestycji to 5 280 370 zł.

  Poprzedni artykułLeżajskie Legendy cz.1
  Następny artykułMistrzowski skok na „Dniach Grodziska”