W miniony poniedziałek, tj. 30 lipca, w Bazylice OO. Bernardynów w Leżajsku odbył się ostatni koncert w ramach XXVII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Zwieńczeniem tego pięknego, artystycznego wydarzenia, odbywającego się co tydzień w leżajskiej świątyni, był występ małżeństwa – Marii Peruckiej i jej męża Romana.

Artyści są absolwentami Akademii Muzycznej w Gdańsku. Maria gra na skrzypcach i koncertuje po całej Europie, występując solowo lub z innymi, znaczącymi muzykami. Ponadto uczy muzyki i wydaje płyty. Profesor Roman Perucki jest dyrektorem Filharmonii Bałtyckiej, profesorem Akademii Muzycznej gdzie studiował. Często koncertuje, w swoim dorobku tysiące recitali.

Po koncercie artyści z rąk kustosza o. Sylwestra Skirlińskiego oraz burmistrza miasta Ireneusza Stefańskiego otrzymali podziękowania, za co odwdzięczyli się bisem. Leżajski festiwal przyciąga rzesze osób, chcących posłuchać jednych z największych organ w Europie, spotkać i usłyszeć dziesiątki najznamienitszych światowych artystów oraz przeżyć prawdziwe, muzyczne chwile.