Strona główna Gmina Leżajsk Zamek w Julinie zyska nowy blask

Zamek w Julinie zyska nowy blask

16
0

Muzeum – Zamek w Łańcucie planuje realizację projektów inwestycyjnych związanych z pracami remontowo-konserwatorskimi Pałacyku Myśliwskiego będącego elementem Zespołu Pałacowo – Parkowego i dostosowaniem istniejącego obiektu dla potrzeb planowanego Muzeum Polskiej Kultury Leśnej.

W związku z tymi planami Dyrektor Muzeum – Zamku w Łańcucie ogłasza konsultacje społeczne projektu dokumentu pn.: “Ochrona i rozwój dziedzictwa kulturowego dawnej Ordynacji Łańcuckiej poprzez prace remontowe, konserwatorskie oraz przebudowę i wykreowanie przestrzeni ekspozycyjnych w Pałacu Myśliwskim w Julinie OR – KA V”.

Konsultacje społeczne rozpoczną się 28 lutego 2020 r. o godzinie 12:00 w siedzibie Muzeum – Zamek w Łańcucie, ul. Zamkowa 1

Muzeum chce zebrać opinię i uwagi Mieszkańców Łańcuta oraz gminy Rakszawa, dlatego oprócz konsultacji zachęca do wypełnienia ankiety. Ma zweryfikować informację dotyczące zapotrzebowania na przeprowadzenie prac remontowo-konserwatorskich związanych z rewitalizacją infrastruktury i dzięki temu rozwojem działalności archiwistyczno-badawczej oraz konferencyjnej.

Celem jest także zweryfikowanie zapotrzebowania na przebudowę budynku i wykreowanie przestrzeni ekspozycyjnych w Pałacu Myśliwskim w Julinie, gdzie goście mogliby uzupełnić swoją percepcję instytucji muzeum o jej funkcję gromadzenia, katalogowania, przechowywania oraz magazynowania zbiorów.

Ankieta posłuży przy opracowaniu Projektu pod nazwą: „Ochrona i rozwój dziedzictwa kulturowego dawnej Ordynacji Łańcuckiej poprzez prace remontowe, konserwatorskie oraz przebudowę i wykreowanie przestrzeni ekspozycyjnych w Pałacu Myśliwskim w Julinie OR- KA V”

 

Poprzedni artykułWieczór Rosjski w Ośrodku Kultury w Nowej Sarzynie
Następny artykułLeżajsk w Dzień Dobry TVN to już dziś!