Zamrażarka ułatwi pracę na sieciach

  221
  0

  Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o w Grodzisku Dolnym, w ramach swojej podstawowej działalności gospodarczej, zajmuje się głównie dostawą wody i odprowadzaniem ścieków z gospodarstw domowych, instytucji i przedsiębiorstw z terenu Gminy Grodzisko Dolne.

  Powszechnie wiadomo, iż sieć wodociągowa i kanalizacyjna z każdym rokiem „starzeje się” i w szybkim tempie wzrasta jej awaryjność. Nasza Spółka zdaje sobie sprawę z uciążliwości dla mieszkańców skutków takich awarii, czyli związanych z tym przerw w dostawie wody. W związku z tym, w miarę własnych możliwości finansowych w ubiegłym roku zakupiła za 6 tys. zł zamrażarkę typu REMS z osprzętem. Jest to elektryczna zamrażarka do rur stalowych, miedzianych i z tworzywa, która umożliwia łatwe i szybkie zamrażanie rur bez opróżniania instalacji.

  Pracuje cicho, w zamkniętym obiegu środka mrożącego, bez freonu, jest przyjazna dla środowiska, stabilna, łatwa do przenoszenia. Służy do prac przy konserwacji, naprawach i rozbudowach sieci wodociągowych, a także w pomieszczeniach zamkniętych. Ułatwia zdecydowanie pracę na sieciach, gdyż nie trzeba opróżniać instalacji z wody (straty), a także zamykać pobliskiej zasuwy i tym samym odcinać kilka, czy kilkanaście gospodarstw pozbawiając ich dostawy wody na czas usunięcia awarii.

  ź: Grodzisko Dolne

  Poprzedni artykułUmowa na budowę II etapu obwodnicy Leżajska podpisana
  Następny artykułRolniku, złóż wniosek o zwrot akcyzy