Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji inspektor Zdzisław Stopczyk i Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc serdecznie zapraszają na koncert z okazji Święta Policji. Na rzeszowskim Rynku w najbliższą sobotę, 27 lipca, wystąpi rzeszowski zespół Spiral, a po nim gwiazda wieczoru – grupa Cochise.

Sobotni koncert jest częścią wojewódzkich obchodów tegorocznego Święta Policji. Rozpoczęliśmy je w niedzielę 7 lipca w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie. W jego gościnnych wnętrzach odbył się policyjny piknik, odwiedziło nas ponad 2 tysiące osób. Więcej o pikniku – kliknij. Chcieliśmy, by jak najwięcej osób mogło z nami świętować, toteż wespół z Prezydentem Miasta Rzeszowa, Tadeuszem Ferencem, organizujemy koncert plenerowy.

Serdecznie zapraszamy na rzeszowski Rynek w najbliższą sobotę. O godzinie 20 na estradzie pojawi się rzeszowska grupa SPIRAL. SPIRAL to rzeszowski zespół wykonujący muzykę z pogranicza elektroniki, alternatywy, post rocka, ciężkiego rocka czy trip hopu. Cechą charakterystyczną muzyki, którą komponuje, jest połączenie mocnego rockowego brzmienia z subtelnym, intrygującym, żeńskim wokalem. Zespół istnieje od 2004 roku. We wrześniu 2009 roku wydał debiutancką płytę długogrającą zatytułowaną Urban Fable, która została wyjątkowo pozytywnie przyjęta przez krytyków muzycznych i fanów. Pierwszy singiel z płyty okupował przez wiele tygodni czołówkę listy przebojów Antyradia, a także znalazł się na składance “Audiofilskie Zajawki” dołączonej do wydania magazynu Audio. Początek 2010 roku przyniósł kolejne sukcesy – album Urban Fable wygrał w plebiscycie Antyradia na polską płytę roku 2009, a kwiecień zaowocował wygraną krakowskiego festiwalu Dachoofka 2010. Urban Fable zostało wydane także w USA, Japonii, Niemczech, Francji, a także w innych europejskich krajach, gdzie spotkało się z bardzo pozytywnymi recenzjami i wysokimi notami. Na 3-4 kwartał roku 2013 planowane jest wydanie drugiej płyty długogrającej przez zespół. Oficjalna strona zespołu – kliknij.

O godzinie 21 zagra gwiazda wieczoru – zespół COCHISE. COCHISE powstał w 2004 roku w Białymstoku. W jego skład wchodzą: Paweł Małaszyński – wokal, Wojtek Napora – gitara, Radek Jasiński – bas, Czarek Mielko – perkusja. Muzyka, jaką gra Cochise, to połączenie rocka, metalu i grunge’u. Dorobek zespołu, poza debiutanckim demo “9”, obejmuje album Still Alive z 2010 roku oraz cover Danzig’a “Lick the blood off my hands”, który ukazał się na kompilacji “Tribute to Danzig- Dark side of the blues”. W połowie maja 2012 roku światło dzienne ujrzała druga pełnowymiarowa płyta Cochise Back to Beginning, której wydawcą jest Mystic Production – najprężniej działająca, niezależna wytwórnia płytowa w Polsce. Obecnie zespół przygotowuje się do nagrania trzeciego albumu 118. Cochise ma na swoim koncie kilkadziesiąt koncertów w klubach, plenerach i na festiwalach w całej Polsce. Grał m.in. na Seven Festiwal w Węgorzewie, Festiwalu Filmu i Sportu w Wałczu, na Ciechan Cover Festiwal, zlotach motocyklowych i koncertach charytatywnych. Zespół dwukrotnie wystąpił poza granicami kraju, koncertując w Brukseli (2012 r.) i Antwerpii (2013 r.). Oficjalna strona grupy – kliknij.

Finałem wojewódzkich obchodów tegorocznego Święta Policji będzie uroczystość nadania sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Jaśle, która odbędzie się 4 sierpnia o godzinie 14 na jasielskim Rynku.

ź: KPP Leżajsk

KPP