Strona główna Gmina Leżajsk Zarząd Powiatu podpisał umowy dotyczące przebudowy mostu w Rzuchowie

Zarząd Powiatu podpisał umowy dotyczące przebudowy mostu w Rzuchowie

263
0

Niebawem rusza jedna z najważniejszych inwestycji realizowanych przez Powiat Leżajski – przebudowa mostu na rzece San w Rzuchowie. Kolejnym działaniem – po przekazaniu promesy dla powiatu leżajskiego przez Wojewodę Podkarpackiego na dofinansowanie zadania – przybliżającym rozpoczęcie prac budowlanych było zawarcie niezbędnych umów.

3 marca 2017 r. w Muzeum Ziemi Leżajskiej odbyło się uroczyste podpisanie umowy między Zarządem Powiatu Leżajskiego: Starostą Leżajskim Markiem Śliżem, Wicestarostą Leżajskim Zdzisławem Leśko i Członkiem Zarządu Powiatu Lucjanem Czenczkiem – przy kontrasygnacie Skarbnika Powiatu Zdzisława Sucha – a konsorcjum firm: Przedsiębiorstwem Wielobranżowym BANIMEX Sp. z o.o., będącym liderem konsorcjum i  firmą AZI – BUD Sp. z o.o. partnerem konsorcjum. Firmy reprezentował Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Wielobranżowego BANIMEX Sp. z o.o. Andrzej Banaszek. Podczas spotkania Zarząd Powiatu podpisał również umowę dotyczącą pełnienia nadzoru inwestorskiego, którego wykonawcą będzie firma MK – Mosty Krzysztof Mac. Starosta Leżajski przywitał zgromadzonych gości i podkreślił, że przy realizacji tak dużej inwestycji niezbędne będzie wspólne reagowanie na problemy, które mogą się pojawić oraz dobra współpraca między stronami umów.

Most w Rzuchowie to most strategiczny, ponieważ przebiega w ciągu drogi powiatowej, która łączy drogę krajową nr 77 z wojewódzką Tryńcza – Tarnogród. Od sierpnia 2014 r., ze względu na jego zły stan, Zarząd Dróg Powiatowych wprowadził na moście ruch wahadłowy i zakazał wjazdu pojazdom cięższym niż 3,5 t. Dzięki przebudowie most znów będzie służył mieszkańcom i zapewniał bezpieczny transport przez rzekę.

W związku z rozpoczęciem prac remontowych na moście, wstępnie informujemy o ograniczeniu dla ruchu pojazdów, które zostanie wprowadzone za ok. trzy tygodnie. Informacja o ograniczeniu zostanie podana z tygodniowym wyprzedzeniem.

 

 

Poprzedni artykuł29-LATEK ODPOWIE ZA KRADZIEŻE
Następny artykułKino domowe? Pamiętaj o dobrym nagłośnieniu