Strona główna Gmina Kurylowka ZATRZYMANI NA GORĄCYM UCZYNKU

ZATRZYMANI NA GORĄCYM UCZYNKU

351
0

W ostatnim czasie leżajscy policjanci pracowali nad sprawą uprawy konopi indyjskich, ukrytej w masywie leśnym. Działania policjantów doprowadziły do zatrzymania na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, jeden z powiatu jarosławskiego, a drugi z przeworskiego. Mężczyźni w chwili zatrzymania mieli przy sobie ponad 1,5 kg świeżo ściętych roślin konopi indyjskich tzw. topów.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego w niedziele podczas wykonywania czynności w sprawie uprawy konopi indyjskich w masywie leśnym na terenie gminy Kuryłówka, zatrzymali w miejscowości Kolonia Polska samochód osobowy. W pojeździe znajdowali się dwaj 29-letni mężczyźni, jeden z powiatu jarosławskiego, drugi z przeworskiego. Policjanci w czasie kontroli samochodu ujawnili ukryty w pojeździe czarny worek foliowy, a w nim ponad 1,5 kg świeżo ściętymi roślinami konopi indyjskich tzw. topów. Rośliny zabezpieczono, a mężczyzn zatrzymano w policyjnym areszcie.

Śledczy postawili im zarzuty uprawy konopi indyjskich innych niż włókniste oraz ich przetwarzanie. W trakcie przesłuchania obaj przyznali się do zarzucanych przestępstw i złożyli wyjaśnienia.

Sprawcom za powyższe przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

ź: KPP Leżajsk

Poprzedni artykułFlipper – najnowsze dzieło mechatroników
Następny artykułSpółdzielnia Socjalna Dębnianka otrzymała wyróżnienie