Policjanci z Leżajska postawili zarzut pobicia zawodnika klubu sportowego przez dwóch pseudokibiców innych drużyn. Pretekstem ataku było logo klubu umieszczone na ubraniu 19-latka. Gdy młody mężczyzna odmówił napastnikom zdjęcia bluzy, został zaatakowany i pobity.

Do pobicia 19-letniego zawodnika klubu piłkarskiego doszło tydzień temu w Giedlarowej, w rejonie centrum handlowego. Sprawcami było dwóch 18-letnich pseudokibiców klubów sportowych z powiatu leżajskiego. Kibice tych drużyn od dłuższego czasu nastawieni są do siebie wrogo. Powodem ataku było godło i logo klubu umieszczone na bluzie zawodnika.

Jak ustalili śledczy, napastnicy najpierw zażądali od pokrzywdzonego, aby ściągnął bluzę, kiedy ten z bratem wszedł do lokalu po pizzę. Mężczyzna odmówił. Gdy wyszedł z lokalu, na parkingu czekała na niego grupa mężczyzn. Ponownie zażądali, aby ściągnął bluzę, tym razem również odmówił. Kiedy wsiadł do samochodu został zaatakowany. Jeden z napastników szarpał go za bluzę i usiłował wyciągnąć z pojazdu. Drugi w tym czasie uderzał i kopał go po twarzy.

Kiedy pobitemu udało się odjechać samochodem, mężczyźni ruszyli za nim. W pewnym momencie jego samochód został wyprzedzony przez pojazdy, które zajechały mu drogę, zatrzymując się w poprzek jezdni. Mężczyzna zatrzymał się, wtedy jeden z napastników wysiadł z samochodu i kopnął w jego auto. Pokrzywdzony przestraszył się i gwałtownie cofnął pojazdem, który wjechał na wzniesienie i przewrócił się. Wtedy napastnicy odjechali.

Policjanci z Leżajska ustalili, a następnie zatrzymali odpowiedzialnych za całe zajście. Śledczy przedstawili dwóm 18-latkom z powiatu leżajskiego zarzut pobicia. Jednocześnie policjanci prowadzą czynności wyjaśniające w związku z ujawnionymi wykroczeniami. Sprawa ma charakter rozwojowy i nie jest wykluczone, że w najbliższym czasie dojdzie do kolejnych zatrzymań, a  podejrzani usłyszą dodatkowe zarzuty.