Strona główna Gmina Leżajsk Zatrzymano aż 9 praw jazdy!

Zatrzymano aż 9 praw jazdy!

2199
0

Policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego prowadzili działania „Prędkość” i „Trzeźwy poranek” na drogach powiatu leżajskiego. Funkcjonariusze skontrolowali ponad 600 kierujących, zatrzymali łącznie 9 praw jazdy.

Od 14 do 16 lipca br. na drogach powiatu leżajskiego trwała akcja „Prędkość”. Głównym jej celem było ograniczenie liczby kierujących, którzy przekraczają dozwolona prędkość. Policjanci zwracali również uwagę na stan trzeźwości kierowców oraz przestrzeganie przez nich innych przepisów ruchu drogowego.

Łącznie funkcjonariusze skontrolowali 147 pojazdów, ujawniając 70 wykroczeń zwianych z przekroczeniem prędkości. Jeden kierujący stracił prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym, a trzech kolejnych za kierowanie swoimi pojazdami po spożyciu alkoholu.

17 lipca br. w trakcie działań „Trzeźwy poranek” leżajscy funkcjonariusze ruchu drogowego skontrolowali 507 kierujących. Zatrzymali 5 praw jazdy za kierowanie pojazdem po spożyciu alkoholu.

Apelujemy do kierowców o rozsądek, odpowiedzialność na drodze i przestrzeganie przepisów dotyczących ograniczenia dopuszczalnej prędkości i nie wsiadanie za kierownicę swoich pojazdów po spożyciu alkoholu.

Poprzedni artykułPROGRAM W TVP RZESZÓW
Następny artykułŚWIĘTO POLICJI W LEŻAJSKIEJ KOMENDZIE