Zawody Sportowo-Pożarnicze wg Regulaminu CTiF w Krems

  148
  0

  Drużyna męska z Komendy Powiatowej PSP w Leżajsku i drużyna kobieca z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sarzynie wystąpiły gościnnie w Zawodach Sportowo-Pożarniczych wg Regulaminu CTiF, które zostały rozegrane w dniach 1-3 lipca w Krems (Austria).

  W zawodach wystartowało ponad 1200 drużyn, w tym drużyny z Austrii, Niemiec, Słowacji i Czech. Obserwatorami zawodów byli: Wicestarosta Leżajski – Pan Robert Żołynia, Naczelnik Ośrodka Szkolenia KW PSP w Rzeszowie – st. kpt. Waldemar Kozak, oficerowie z KP PSP w Leżajsku na czele z Zastępcą Komendanta Powiatowego PSP w Leżajsku – mł. bryg.

  Jerzym Matuszem oraz druhowie OSP na czele z Prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Leżajsku – dh Stanisławem Płoszajem. Oprawę muzyczną zawodów zapewniła Orkiestra Dęta OSP w Grodzisku Dolnym. Podczas pobytu w Austrii leżajscy strażacy zwiedzili Wiedeń, strażnicę w Krems oraz uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym ze strażakami biorącymi udział w zawodach.

  Wizyta w Krems była kontynuacją współpracy, wynikającej z porozumienia zawartego w 2009 roku pomiędzy zaprzyjaźnionymi strażami i regionami Krems -Leżajsk. Udział w tak dużych zawodach sportowo-pożarniczych był dla drużyn z powiatu leżajskiego cennym doświadczeniem na drodze do kolejnych sukcesów w sportach pożarniczych.

  Poprzedni artykułĆwiczenia pod kryptonimem „LAS 2011”
  Następny artykułPotrącenie pieszego w Wierzawicach