Na terenie strzelnicy sportowej LOK w Żołyni odbyły się pierwsze organizowane przez Leżajski Klub Kyokushin Karate zawody strzeleckie o puchar Burmistrza Miasta Leżajska i Prezesa Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate.

Zawody strzeleckie oprócz rywalizacji w dyscyplinie sportowej, jaką jest strzelanie były imprezą podsumowującą zakończony właśnie kolejny sezon pracy sportowo-wychowawczej Leżajskiego Klubu.

Sezon, który tradycyjnie zakończył się ciężkim fizycznie, ale dającym wiele satysfakcji dla zdających egzaminem na kolejne stopnie szkoleniowe kyu. W sobotniej rywalizacji strzeleckiej udział wzięli reprezentujący cały przekrój wiekowy ćwiczących
W LKKK od najmłodszych dzieci po pracujących w klubie instruktorów karate. Czynny udział w zawodach wzięli też rodzice dzieci ćwiczących karate w tym z niezłym rezultatem kilka “Mam” oraz samorządowcy Powiatu Leżajskiego i sympatycy Leżajskiego Klubu.

Rywalizacja odbywała się w kilku konkurencjach dopasowanych do wieku i umiejętności uczestników. W zawodach użyto zarówno broni pneumatycznej jak i palnej, karabinków sportowych (KBKS) jak i 9 mm pistoletów Glock i SIG-Sauet. Impreza odbywała się pod czujnym okiem instruktorów a szczególnie posiadającego uprawnienia instruktora strzelectwa Dariusza Burdy.

– Nam, dla których sukcesem było umieszczenie z odległości 25 m pocisków w dowolnych czasem bardzo odległych miejscach tarczy sensei Dariusz Burda pokazał jak szybką serię kilkunastu strzałów umieścić w centrum tarczy w większości w polu oznaczonym “10”. – tłumaczyli opiekunowie.

Więcej na: http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110629/SPORT09/120539595