Zawody w Budzyńiu zakończone.

  214
  0

  Jak co roku, od trzech lat początkiem października do Nowej Sarzyny zjeżdża się środowisko tzw. „InOwców”.

  Są to ludzie którzy, z mapą i kompasem rywalizują między sobą w chodzeniu na orientację leśnymi duktami. Budzyń 2010 po raz pierwszy miał zasięg ogólnopolski i przyjechały do Nowej Sarzyny kluby z miejscowości takich jak: Lublin, Ustrzyki Dolne, Rzeszów, Czarna Sędziszowska, Wolica, Krzątka, Nowa Dęba, Kolbuszowa, Leżajsk, Wola Zarczycka i Łętownia.

  Organizatorzy w tym roku przygotowali dwa etapy nocne i dzienne oraz imprezę na orientację w basenie i InO Memory. We wszystkich tych wydarzeniach wzięło udział prawie 130 osób. Etapy dzienne odbywały się na terenie Rezerwatu Brzyska Wola, gdzie koło Łowieckie „Polana” z Nowej Sarzyny udostępniło swój domek myśliwski jako bazę etapów dziennych.

  Uczestnicy zachwycali się jesiennym krajobrazem, który przy słonecznej pogodzie wyglądał niezwykle bajecznie. Etapy nocne w okolicach Gajówki Budzyń przy temperaturze -3 stopnie Celsjusza nie były już jednak taką sielanką. Uczestnicy kategorii seniorów, chcąc zaoszczędzić czasu wchodzili do rzeki Rokita, co skracało drogę marszu o pół kilometra.

  Ostatecznie wszyscy szczęśliwie i bez większych kłopotów ukończyli zawody i w godzinach nocnych (ok. 24) przystąpili do InO w basenie. Konkurencja ta była przygotowana we współpracy ze Szkołą Nurkowania „Aquarius”, która wyposażyła uczestników w latarki i kompasy podwodne. Uczestnicy przy zgaszonym świetle, pod opieka ratowników musieli odnaleźć ukryte punkty kontrolne w basenie. Cała konkurencja dostarczyła startującym wiele emocji. Dodatkowo pod opieka instruktora Konrada Makowieckiego mogli oni spróbować nurkowania z butlą z tlenem.

  Plan całych zawodów został tak rozłożony, aby uczestnicy nie mieli czasu na nudę. Między etapami rywalizowano w arcyśmiesznej konkurencji „rzutu kaloszem” oraz w grze InO Memory.

  Po trzech dniach rywalizacji, w niedzielę, na uroczystości wręczenia nagród Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna Pan Robert Gnatek i Dyrektor Gimnazjum w Nowej Sarzynie Pan Lesław Marciniak wręczyli nagrody uczestnikom.

  Wyniki Marszu na Orientację:

  Kategoria TM (gimnazja)

  I miejsce – Adrian Łyko, Karol Gongola (Gimnazjum Wola Zarczycka)

  II miejsce – Łukasz Pawlica, Krzysztof Grab (SKGK PRZYGODA Nowa Sarzyna)

  III miejsce – Łukasz Magda (KKT Salamandra Kolbuszowa)

  Kategoria TJ (Szkoły średnie)

  I miejsce – Mateusz Styga (KKT Salamandra Kolbuszowa)

  II miejsce – Dominika Kocój, Mateusz Bielecki (SKGK PRZYGODA/TG RZESZÓW)

  III miejsce – Karol Otreba, Kamil Seroka (SKKT ZST Leżajsk)

  Kategoria TS (seniorzy)

  I miejsce – Łukasz Motylski (KKT Salamandra Krzatka)

  II miejsce – Mirosław Marek (KKT Salamandra Nowa Dęba)

  III miejsce – Katarzyna Gorgol (Lublin)

  InO Memory:

  I miejsce – Magdalena Fluda (Prezentki Rzeszów)

  II miejsce – Karol Gongola (Gimnazjum Wola Zarczycka)

  III miejsce – Konrad Bajor (KKT Salamandra Kolbuszowa)

  InO w basenie:

  I miejsce – Marek Gorgol (Lublin)

  II miejsce – Mateusz Styga (KKT Salamandra Kolbuszowa)

  III miejsce – Paweł Jamroz (InOCHODZIEC Lublin)

  Rzut Kaloszem – Krystian Mierzwa (Łętownia)

  Cała impreza mogła się odbyć dzięki zaangażowaniu wielu osób. Organizatorem zawodów było Szkolne Kółko Geograficzno Krajoznawcze „PRZYGODA” w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Nowej Sarzynie oraz Urząd Miasta i Gminy w Nowej Sarzynie. Współorganizował imprezę Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowej Sarzynie, Szkoła Nurkowania „AQUARIUS”, Nadleśnictwo Leżajsk i Szkolne koło PTTK przy Zespole Szkół Technicznych w Leżajsku. Wręczenie nagród uczestnikom do VI miejsca było możliwe dzięki dużej liczbie sponsorów, a byli nimi: UMiG Nowa Sarzyna, Starostwo Powiatowe w Leżajsku, Rada Rodziców Gimnazjum w Nowej Sarzynie, Browar Leżajsk, Stowarzyszenie „NSNet”, księgarnia „WERSET”, hurtownia elektryczna „San-Tech”, Szkoła Nauki Jazdy „Jerzy Paul”, „Warta”. Impreza ta była III Rundą Pucharu Podkarpacia. Za dwa tygodnie odbędzie się ostatni, IV runda w Lesku w ramach „III BIESZCZADZKICH MARSZY NA ORIENTACJĘ BIESY I CZADY”. Natomiast nasz Budzyń 2011 w przyszłym roku odbędzie się w dniach 23-25 września. Więcej na temat zawodów na naszej stronie www.skgk.pl.

  Poprzedni artykułNieletni włamywacze odpowiedzą przed sądem rodzinnym
  Następny artykułKolejne stypednia przyznane!