W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych i naszymi częstszymi wizytami na cmentarzach, Policja apeluje o zachowanie większej ostrożności. Pamiętajmy aby sprzątając nagrobek bliskich nie pozostawiać swoich rzeczy osobistych bez nadzoru np. na ławeczkach przy grobach bądź na sąsiednich nagrobkach. Złodzieje tylko na to czekają.

Zbliżający się dzień Wszystkich Świętych niesie ze sobą szereg przygotowań, w szczególności wiąże się z  porządkowaniem nagrobków bliskich osób. Często dochodzi do sytuacji pozostawienia torebki wraz z wartościowymi rzeczami na sąsiednim nagrobku lub na ławeczce obok. Osoba zajmująca się sprzątaniem nawet nie zdaje sobie sprawy, jak łatwo może paść ofiarą złodzieja.

Dlatego Policja apeluje o zachowanie ostrożności i trzymanie rzeczy osobistych przy sobie, w miejscach trudno dostępnych. Przedmioty, które są wartościowe, a nie musimy ich ze sobą zabierać pozostawmy w domu. Nie nośmy przy sobie dużej ilości pieniędzy.

Jeśli pozostawiamy samochód na parkingu przy cmentarzu, pamiętajmy o jego zamknięciu i trzymaniu przy sobie kluczyków. Kolejna rzecz, na jaką trzeba zwrócić uwagę, to większy ruch samochodów. Zachowajmy szczególną ostrożność. Dotyczy to zarówno kierujących, jak też pieszych.

Przestrzeganie powyższych zasad na pewno przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i zmniejszy ryzyko stania się ofiarą przestępstwa bądź wykroczenia.

/KPP Leżajsk/