Strona główna Gmina Leżajsk Zdalnie sterowany pojazd do gaszenia pożarów i likwidacji zagrożeń trafił do PSP...

Zdalnie sterowany pojazd do gaszenia pożarów i likwidacji zagrożeń trafił do PSP Leżajsk

640
0

31 stycznia 2024 roku odbyła się uroczystość przekazania nowych pojazdów zakupionych w 2023 roku do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Leżajsku, która miała miejsce podczas dorocznej narady w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Rzeszowie.

Do naszych jednostek trafiły następujące pojazdy: średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Volvo FLD3C FL typu GBA 2,6/16, zdalnie sterowany pojazd do gaszenia pożarów i likwidacji zagrożeń CBRNE wraz z platformą do jego transportu oraz wielofunkcyjny pojazd typu quad z układem jezdnym 6×6 z alternatywnym napędem gąsienicowym oraz przyczepą do jego transportu.

Średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Volvo FLD3C FL typu GBA 2,6/16 wyposażony został w napęd 4×4 oraz wyposażenie o zwiększonym potencjale ratownictwa drogowego. Pojazd zakupiony został za kwotę 1 447 000 zł w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko – „Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap V”, który otrzymał częściowe wsparcie finansowe ze środków Unii Europejskiej.

Zdalnie sterowany pojazd do gaszenia pożarów i likwidacji zagrożeń CBRNE wyposażony jest w 2 silniki elektryczne oraz napęd gąsienicowy. Posiada on działko wodno-pianowe o wydajności do 4000 l/min, wysokiej rozdzielczości kamerę termowizyjną i zderzak do przesuwania ciężkich przedmiotów. Wartość tego pojazdu wyniosła 1 789 000 zł.

Pojazd typu quad z napędem 6×6 przeznaczony jest głównie do działań poza drogami utwardzonymi. Posiada on przyczepkę ratowniczą do ewakuacji osób z miejsc trudnodostępnych oraz alternatywny napęd gąsienicowy do jazdy w warunkach śniegowych i lodowych. Zakup tego pojazdu został zrealizowany za kwotę 205 000 zł. Oba pojazdy zostały nabyte w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko – „Wsparcie systemu ratowniczo-gaśniczego”, który także uzyskał wsparcie finansowe ze środków Unii Europejskiej.

Poprzedni artykułGmina chce przyciągnąć turystów nad zalew w Ożannie
Następny artykułTłumy mieszkańców odwiedziło Festiwal Dmuchańców