Zespół Folusz z Giedlarowej nagrodzony

  251
  0

  Zespół Obrzędowy Folusz z Giedlarowej otrzymał I nagrodę w XXIV Wojewódzkim Konkursie Ludowe Obrzędy i Zwyczaje. Zwycięska grupa przedstawiła inscenizację kolędy z turoniem. Celem konkursu jest zachowanie od zapomnienia dawnych obyczajów. Konkurs poprzedziły warsztaty dla instruktorów i kierowników zespołów w ramach projektu Polskiego Radia Rzeszów „Ludowe obrzędy i zwyczaje doroczne”.

  W dwudniowej imprezie, która w weekend odbyła się w Wierzawicach wystąpiło 20 zespołów regionalnych. Przygotowały one widowiska poświęcone obrzędom dorocznym, zwyczajom gospodarskim, zabiegom magicznym i medycynie ludowej na podkarpackiej wsi. Zespół Obrzędowy Folusz z Giedlarowej otrzymał I nagrodę w XXIV Wojewódzkim Konkursie Ludowe Obrzędy i Zwyczaje. Zwycięska grupa przedstawiła inscenizację kolędy z turoniem. Celem konkursu jest zachowanie od zapomnienia dawnych obyczajów. Konkurs poprzedziły warsztaty dla instruktorów i kierowników zespołów w ramach projektu Polskiego Radia Rzeszów „Ludowe obrzędy i zwyczaje doroczne”.

  W dwudniowej imprezie, która w weekend odbyła się w Wierzawicach wystąpiło 20 zespołów regionalnych. Przygotowały one widowiska poświęcone obrzędom dorocznym, zwyczajom gospodarskim, zabiegom magicznym i medycynie ludowej na podkarpackiej wsi.

  Ź: Radio Rzeszów

  Poprzedni artykułWicemistrzowie Województwa z Grodziska Dolnego
  Następny artykułPowraca Technikum Chemiczne.