Zgłoś się do projektu „Gra obywatelska” !!!

  189
  0

  Do 28 lutego studenci mogą się zgłosić do prowadzenia warsztatów z gimnazjalistami z małych miejscowości. Najlepsi i najbardziej aktywni studenci pojadą do Włoch! Zgłoszenia na www.graobywatelska.pl.

  „Gra obywatelska” ma pomóc zrozumieć młodszym kolegom, że każdy jest częścią większej całości. Gimnazjaliści poznają różne formy wsparcia, jakie mogą uzyskać od społeczeństwa (np. stypendia od lokalnych organizacji pozarządowych) oraz sposoby na to, jak mogą zaangażować się na rzecz otoczenia (np. poprzez wolontariat).
  60 wybranych studentów przejdzie w kwietniu szkolenia w Lublinie i Rzeszowie. Będzie to element przygotowania do prowadzenia warsztatów dla ponad 450 uczniów objętych projektem. Najbardziej aktywni i zaangażowani w projekt studenci wyjadą do Włoch.
  Wiosną i latem uczniowie gimnazjów z województwa podkarpackiego i lubelskiego będą mieli okazję zagrać w grę planszową „Pioniersi – gra obywatelska”, która powstała, jako element całego projektu. W czasie warsztatów zorganizowanych w świetlicach i domach kultury i będą im towarzyszyć studenci. Uczniowie dzięki grze poznają inspirujące przykłady aktywności z zakresu wolontariatu, programów stypendialnych i edukacji obywatelskiej, które potem przydadzą im się w wyborze ścieżki życiowej.
  Grę wygra ten uczestnik, który w swojej strategii nie będzie skoncentrowany wyłącznie na indywidualnym rozwoju. Ma to udowodnić, że ignorując działanie na rzecz innych, nie osiągnie się pełnego sukcesu w życiu osobistym i zawodowym.

  Więcej szczegółów w regulaminie projektu „Gra obywatelska”. Formularz zgłoszenia i regulamin można znaleźć na stronie www.graobywatelska.pl. Termin nadsyłania zgłoszeń – 28 luty 2013 r.

  „Gra obywatelska” została objęta patronatem honorowym Minister Edukacji Narodowej Pani Krystyny Szumilas, Marszałka Województwa Podkarpackiego Mirosława Karapyty oraz Marszałka Województwa Lubelskiego Krzysztofa Hetmana.

  Projekt realizowany jest przy wsparciu Szwajcarii w ramach Szwajcarskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

  ź: Starostwo Leżajsk

  Poprzedni artykułZłóż PIT-a przez Internet!
  Następny artykułZapraszamy do czytania nowego numeru „Kuriera Powiatowego”