Złóż PIT-a przez Internet!

  200
  0

  Naczelnik Urzędu Skarbowego w Leżajsku uprzejmie informuje o możliwości składania deklaracji podatkowych za pomocą systemu e-deklaracje i zachęca do korzystania z elektronicznej formy przekazywania informacji o przychodach/dochodach oraz pobranych zaliczkach według określonych wzorów PIT-11 i PIT-8C.
  System e-deklaracje umożliwia składanie deklaracji podatkowych drogą elektroniczną podatnikowi jak i płatnikowi zapewniając oszczędność czasu i nakładów finansowych oraz bezpieczny transfer danych, eliminując „odręczny” podpis.
  Możliwość składania e-deklaracji uwarunkowana jest posiadaniem kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Do podpisywania deklaracji podatkowych może być użyty podpis elektroniczny wykorzystywany do podpisywania deklaracji składanych do ZUS-u.
  W przypadku składania deklaracji za pomocą środków komunikacji elektronicznej przez pełnomocnika, należy złożyć do urzędu skarbowego w formie papierowej formularz UPL-1 przed przystąpieniem do składania w formie elektronicznej.
  Interaktywne formularze podatkowe oraz instrukcje dotyczące ich wypełniania znajdują się pod adresem www.e-deklaracje.gov.pl w zakładce „Formularze”.
  Po wysłaniu poprawnie wypełnionego formularza podatnik otrzymuje urzędowe poświadczenie odbioru (UPO).

  Z poważaniem
  Naczelnik Urzędu skarbowego
  Wiesław Cisek

  W przypadku pojawienia się wątpliwości zawsze można skorzystać z Instrukcji użytkownika interaktywnych formularzy oraz z wyjaśnień dotyczących najczęściej występujących problemów ze strony
  http://www.finanse.mf.gov.pl/system-informatyczne/edeklaracje/pytania-i-odpowiedzi

  Dodatkowe informacje można uzyskać korzystając z:
  – Pomocy technicznej systemu e-Deklaracje
  (pomoc w sprawie problemów technicznych przy obsłudze systemu).

  ź: Starostwo Leżajsk

  Poprzedni artykułZapoznanie z nurkowaniem. Darmowa impreza
  Następny artykułZgłoś się do projektu „Gra obywatelska” !!!