ZMIENIAJ ŚWIAT NA LEPSZE

  172
  0

  Wielki krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Dla wielu z nas jest to wyjątkowy czas radości, spokoju i magii, jednak nie dla wszystkich. Na Podkarpaciu, podobnie jak w całej Polsce, spotykamy wiele rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej, które nie mogą sobie pozwolić na godne/uroczyste Święta i prezenty pod choinką. Z myślą o tych rodzinach stworzono projekt Szlachetna Paczka, który już od ponad dekady, łączy tysiące osób w całej Polsce: wolontariuszy, rodziny w potrzebie, darczyńców.

  Jak wygląda to w praktyce?

  Wolontariusze spotykają się z rodzinami i dzięki szczerej rozmowie diagnozują ich sytuację życiową. „Do projektu włączane są tylko te rodziny w stosunku, do których wolontariusz ma pewność, że udzielona pomoc będzie dla nich impulsem do działania i zmian w życiu” – wyjaśnia Justyna, wolontariuszka. Czasami takie spotkania są trudne, zarówno dla wolontariusza, który powinien wykazać się empatią, zrozumieniem oraz wyczuciem oraz dla rodziny, gdyż nierzadko wstydzi się ona mówić o swoich trudnościach i potrzebach obcym osobom – dodaje Justyna. Wolontariusze każdą rodzinę starają się traktować indywidualnie. Na podstawie uzyskanych informacji tworzone są opisy, które trafiają do internetowej bazy, gdzie darczyńcy wybierają konkretną rodzinę, której chcą pomóc. Każdy darczyńca może wybrać rodzinę i stworzyć dla niej paczkę.

  Wolontariusze z Rzeszowa już się przekonali, jak ważna jest taka pomoc.

  „Udział w projekcie Szlachetna Paczka dostarczył mi wiele wzruszeń i radości. Nigdy wcześniej nie przypuszczałam, że bezinteresowne udzielanie pomocy przyniesie mi tyle satysfakcji, a uśmiech wdzięcznych, uśmiechniętych i rozpromienionych dzieciaków już zawsze będzie przypominał mi, że naprawdę warto pomagać” – mówi Magda, wolontariuszka. Judyta, liderka zespołu wolontariuszy, dodaje, że z uczestnictwa w Szlachetnej Paczce jestem bardzo zadowolona. Nie ukrywa, że przerosła ona jej dotychczasowe oczekiwania. „Dzięki niej poznałam wielu fantastycznych ludzi, zdobyłam nowe doświadczenie i co najważniejsze, pomogłam rodzinie znajdującej się w naprawdę trudnej sytuacji życiowej” – twierdzi Basia.

  Chcesz pomóc?

  1. Wejdź na stronę www.szlachetnapaczka.pl i wybierz jedną z potrzebujących rodzin. Przygotuj dla niej wyjątkową pomoc – paczkę możesz stworzyć wspólnie z rodziną , przyjaciółmi, znajomymi z pracy. Wybierając konkretną rodzinę w prosty sposób możesz skontaktować się z wolontariuszem, który dokładnie wie, czego potrzebuje dana rodzina. Pozwól przeżyć komuś magiczne i wyjątkowe Święta.

  2.Wyślij SMS o treści PACZKA pod numer 75465 (5PLN+VAT)

  3.Wpłać dowolną darowiznę na konto 21 1750 0012 0000 0000 2060 1264 lub on-line na www.szlachetnapaczka.pl/wplac i dołącz do grona osób, które obywatelsko finansują organizację projektu.

  4.Przekaż 1% na Paczkę. Nr KRS 00 00 05 09 05

  Szczegółowe informacje znajdziesz na stronach www.szlachetnapaczka.pl oraz www.facebook.com/szlachetnapaczka

  Autorzy

  Karolina Sabura, Justyna Witkoś, Gabriela Tabaczyńska

  Poprzedni artykułZostań bohaterem już dziś!
  Następny artykułHobbit zapowiedź