Dwaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie po tym, jak znieważyli policjantów na służbie. Prokuratura Rejonowa w Leżajsku wobec jednego z mężczyzn zastosowała środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru, wobec drugiego sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu.
W nocy z niedzieli na poniedziałek policjanci interweniowali podczas awantury domowej w jednej z podleżajskich miejscowości. W czasie awantury 28-letni mężczyzna rozbił szybę w oknie i był agresywny wobec swojego ojca, a także wobec interweniujących policjantów. W trakcie interwencji do napastnika dołączył jego sąsiad, który w sposób wulgarny i obraźliwy zwracał się do interweniujących funkcjonariuszy, a następnie zaatakował ich starając się kopać i szarpać za ręce. Z pomocą kolejnego patrolu 20-letni agresor został zatrzymany i przewieziony do komendy. 28-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego zdołał uciec z miejsca, jednak policjanci zatrzymali go kilka godzin później.
Mężczyznom postawiono zarzuty popełnienia przestępstwa. Wobec 28-latka sąd zastosował areszt tymczasowy na okres dwóch miesięcy. Drugi został objęty policyjnym dozorem.