ZST partnerem branży technicznej.

  195
  0

  Z drugiej strony, szybko rozwijające się technologie i postęp cywilizacyjny sprawiają, że pracodawcy wymagają od absolwentów szkół zawodowych i techników wysokich umiejętności i kwalifikacji. Aby spełnić te oczekiwania, szkoła musi dysponować nowoczesnym sprzętem, takim, jaki posiadają pracodawcy oraz kształcić w  sposób pozwalający uczniowi podjąć pracę bezpośrednio po zakończeniu nauki.

  W związku z tym Dyrekcja Zespołu Szkół Technicznych oraz Starostwo Powiatowe w Leżajsku zabiegają o środki finansowe na doposażenie szkoły w nowoczesny sprzęt, ale nieoceniona jest również pomoc i wsparcie lokalnych przedsiębiorców. Na szczególną uwagę zasługuje bardzo dobra współpraca z firmą BMF Polska Sp. z o.o. W dniu  16 marca 2012 roku Kierownik zakładu leżajskiego Pan Dariusz Kuras w obecności Starosty Leżajskiego Pana Jana Kidy, Członka Zarządu Pana Lucjana Czenczka oraz Burmistrza Leżajska Pana Piotra Urbana  przekazał dla szkoły tokarkę sterowaną numerycznie typu NEF 520.

  Jest to nowoczesna obrabiarka firmy Gildemeister ze sterowaniem MANUALplus  firmy Heidenhain. Mocne napędy i sztywna konstrukcja pozwalają na wydajną obróbkę nawet dużych detali. Sterowanie MANUALplus stanowi kombinację  nowoczesnej techniki sterowania i napędzania z możliwościami obsługiwanej ręcznie obrabiarki. W przypadku prostych prac, jak toczenie wzdłużne lub planowanie, operator pracuje jak na konwencjonalnej, obsługiwanej ręcznie tokarce sterując ruchami przemieszczenia przy pomocy kółek elektronicznych. Do wykonania trudnych elementów, jak stożki, łuki, fazki, podcięcia obróbkowe i gwinty można używać cykli obróbkowych programowanych dialogowo.
  Tego typu obrabiarka jest niezbędna do procesu kształcenia, ponieważ szkoła do tej pory dysponowała obrabiarkami konwencjalnymi oraz obrabiarkami sterowanymi numerycznie.

  Przekazana obrabiarka jest półautomatem, który daje uczniom możliwość naturalnego przejścia od pracy na obrabiarkach konwencjonalnych do sterowanych numerycznie. Wpłynie to na jakość pracy szkoły oraz podniesienie poziomu przygotowania zawodowego uczniów, którzy odbywają również praktyki zawodowe w firmie BMF Polska.

  Dyrekcja szkoły, kierownictwo warsztatów wraz z nauczycielami praktycznej nauki zawodu, serdecznie dziękują Prezesowi BMF Polska i Kierownikowi zakładu w Leżajsku Panu Dariuszowi Kurasowi za wsparcie w doposażeniu bazy dydaktycznej Zespołu Szkół Technicznych.
  ZST

  Ź: Starostwo Leżajsk

  Poprzedni artykułAmator cudzej własności
  Następny artykułPrzejechał leżącego na drodze i uciekł