Strona główna Bez kategorii Fotografia rodzinna jako pamiątka na całe życie

Fotografia rodzinna jako pamiątka na całe życie

734
0
sesje rodzinne

Mówi się, że obraz jest w stanie wyrazić więcej niż 1000 słów. Zdjęcia pozwalają nam uchwycić najpiękniejsze chwile i stanowią fantastyczną pamiątkę. Powodów, dla których warto wykonać rodzinną sesję zdjęciową, jest naprawdę wiele.

Czas mija, zdjęcia zostają

Wynalezienie aparatu fotograficznego było ogromną rewolucją. Z chwilą wprowadzenia tego wynalazku na rynek uwiecznianie codzienności stało się czymś dostępnym właściwie dla każdego. Oczywiście nie każdy mógł sobie pozwolić na zakup aparatu fotograficznego, ale każdy mógł za odpowiednią opłatą zrobić sobie zdjęcie i zyskać niezwykle cenną pamiątkę. Zdjęcie potrafi utrwalić chwile takimi, jakie są, ze wszystkimi szczegółami, a współczesna fotografia rodzinna korzysta z rozwiązań najnowszej techniki. Zdjęcia robione nowoczesnymi aparatami fotograficznymi są bardzo dokładne i idealnie odwzorowują sytuacje, w jakich były robione.

fotografia rodzinna

fotografia rodzinna – Paulina Reczek

Czas biegnie bardzo szybko i to, jak wyglądamy dzisiaj, nie będzie jednoznaczne z tym, jak będziemy wyglądać za kilka lat. Po upływie kilkudziesięciu lat nie będziemy już przypominać siebie z chwili obecnej. Nasi rodzice się starzeją, dzieci dorastają, a otaczający nas krajobraz bardzo się zmienia. Wszystkie te chwile można uwiecznić takimi, jakie są i zachować na przyszłość nie tylko dla siebie, ale też dla kolejnych pokoleń. Nasze dzieci i wnuki z przyjemnością obejrzą kiedyś rodzinne albumy i zobaczą, jak rodzice i dziadkowie wyglądali w czasach swojej młodości. Dla naszych prawnuków i praprawnuków zdjęcia będą jedyną szansą na to, by dowiedzieć się, jak wyglądali członkowie rodziny, których zapewne nigdy nie mieli okazji poznać i sprawdzenie, czy są do nas podobni.

Zdjęcia rodzinne – pamiątka na całe życie

Przedmioty otrzymane w prezencie co prawda kojarzą nam się z ludźmi, od których je dostaliśmy, ale nic nie stanowi lepszej pamiątki, niż zdjęcia. Na zdjęciach możemy utrwalić wizerunki wszystkich członków rodziny, a także wygląd naszego domu, ogrodu czy miejsca, w jakim spędzamy wakacje. Fotografia rodzinna ma zastosowanie szczególnie podczas ważnych uroczystości, takich jak:

  • chrzest, kiedy fotografujemy nowego członka rodziny z jego rodzicami, chrzestnymi i dziadkami;
  • „roczek” dziecka i towarzysząca mu impreza;
  • I komunia święta z rodziną i… prezentami;
  • urodziny w gronie najbliższych;
  • ślub i wesele będące jednymi z najpiękniejszych dni w życiu, kiedy to państwo młodzi bawią się ze swoimi gośćmi;
  • sesja ciążowa rodziców oczekujących na narodziny dziecka;
  • rocznica ślubu, kiedy to z sentymentem wspominamy nasz wielki dzień.

Podczas wszystkich tych okazji staramy się pięknie wyglądać i zostać zapamiętanymi w dobrej formie – w eleganckich ubraniach, ładnych fryzurach i starannych makijażach. Te szczęśliwe momenty wywołują uśmiechy na naszych twarzach – to właśnie podczas takich uroczystości jesteśmy najlepszymi wersjami siebie i te momenty warto uwiecznić.

fotografia rodzinna

Dlaczego jeszcze warto zrobić sobie rodziną sesję?

Fotograficzne sesje rodzinne pozwalają na systematyczne uzupełnianie rodzinnego albumu wręczonego w przyszłości naszym potomkom. Zdjęcia rodzinne robione rok po roku lub w odstępie kilku lat, a później kompilowane w film lub pokaz slajdów są fantastycznym sposobem zaprezentowania, jak nasza rodzina zmieniała się na przestrzeni lat. Dodatkowo zdjęcia z profesjonalnej sesji prezentują się znacznie lepiej niż te robione amatorsko. Doświadczony fotograf potrafi stworzyć odpowiednią kompozycję, korzystać ze światła, podpowiadać pozy i fotografować tak, byśmy wyszli na zdjęciach korzystnie. Nowoczesne programy graficzne pozwalają mu też obrabiać zdjęcia – retuszować je, dodawać potrzebne elementy lub usuwać te, których nie chcemy na zdjęciach.

Piękna sesja rodzinna może być też wykorzystana do ozdobienia domu – zdjęcia możemy umieścić w antyramach i udekorować nimi ścianę tak, by każdy, kto odwiedza nasz dom, mógł je podziwiać. Dobrze jest wracać z nostalgią do zdjęć z dawnych dobrych czasów, zaśmiewać się do rozpuku ze swoich dziwnych min i komentować fryzury lub ubrania, które dawno wyszły już z mody. Powrót do takich rodzinnych zdjęć to prawdziwa wycieczka w przeszłość.

Poprzedni artykułO włos od tragedii – zatrzymała pociąg w Wierzawicach
Następny artykułDaniel Matuszek Mistrzem Polski MMA 2019